Ameryka rekomenduje Seco/Warwick

Ameryka rekomenduje Seco/Warwick Seco/Warwick

Zamówione urządzenie należy do pieców średniej wielkości, ale olbrzymich możliwości. Przestrzeń robocza to najczęściej wybierana przez hartownie usługowe wielkość komory. Nowy piec usprawni i zwiększy moce przerobowe procesów hartowania oraz poprawi wydajność wszystkich procesów. Dzięki oszczędności energetycznej, wydajności komory grafitowej oraz ponadprzeciętnej czystości, hartownia zyska nowe możliwości produkcyjne.

– Vector to piec o szerokim spektrum możliwości personalizacji, tak aby był jak najbardziej wszechstronny i miał jak najszersze zastosowanie w obróbce termicznej różnego rodzaju stali. Każdy nowy kontrakt z hartownią usługową to dla Seco/Warwick okazja, by dobrze wsłuchać się w nowe (czasem zupełnie inne) potrzeby partnera. Lata doświadczeń doprowadziły do stworzenia pieca bardzo uniwersalnego, mającego szerokie zastosowanie w obróbce cieplnej, a które można modyfikować, dobierając zakres jego możliwości, do indywidualnych potrzeb. Personalizacja rozwiązania, jego sprawdzona i ustandaryzowana technologia, czyni z nas i rozwiązania partnera pierwszego wyboru – mówi Maciej Korecki, wiceprezes Segmentu Próżni, Grupy Seco/Warwick.

Powiązane firmy

SECO/WARWICK S.A.

Najwyższy standard 

Dzięki okrągłej komorze grzejnej piec próżniowy Vector umożliwia sprawną obróbkę cieplną dużych, ponadgabarytowych elementów. Cechami charakterystycznymi zamówionej konstrukcji jest hartowanie izotermiczne, które pozwala lepiej kontrolować proces. Urządzenie wyposażone jest w czujnik punktu rosy, który monitoruje zawartość szkodliwej pary wodnej w gazie neutralnym i umożliwia ochronę powierzchni wsadu przed niepożądanym utlenieniem. Vector wyposażony jest w wydajny system chłodzenia oparty na dmuchawie zapewniającej maksymalne ciśnienie hartowania do 15 bar abs. z falownikowym sterowaniem który eliminuje przeciążenie zasilającej sieci elektrycznej oraz poprawia sprawność wykorzystania energii elektrycznej. Zamówiony piec Vector ma także rozbudowany system pomiarowy wyposażony w dodatkowe termopary (5 sztuk) oraz automatyczny system rejestracji danych procesowych optymalizujące czas trwania i koszty procesu.

– Piece próżniowe Vector z okrągłą grafitową komorą grzejną mogą być stosowane do większości procesów hartowania, odpuszczania, wyżarzania, przesycania, lutowania czy spiekania. Dodatkowo mogą być stosowane z opcjonalnymi, opatentowanymi technologiami nawęglania próżniowego (FineCarb) i azotowania wstępnego (PreNit) – podsumowuje Maciej Korecki – wiceprezes Segmentu Próżni, Grupy Seco/Warwick.

Światowa ekspansja

Seco/Warwick dostarcza urządzenia do hartowni usługowych pracujących na wszystkich kontynentach. Hartownie usługowe to istotna i bardzo wymagająca grupa odbiorców rozwiązań Seco/Warwick, natomiast obecne zamówienie dla meksykańskiego zakładu jest konsekwencją wzorowej współpracy Seco/Warwick na rynkach amerykańskich.

– Znamy rynek amerykański. Mamy tam trzy oddziały Grupy, drugie Centrum Badań i Rozwoju oraz funkcjonujemy pod trzema markami. Dostarczamy nasze rozwiązania nie tylko do hartowni usługowych, ale także do największych koncernów na kontynencie północno- jak i południowoamerykańskim. Na meksykańskim rynku działamy od wielu lat, dostarczając zarówno piece próżniowe jak i nasze bezkonkurencyjne technologie CAB – dodaje Sławomir Woźniak, prezes Grupy Seco/Warwick.

Od wielu lat Seco/Warwick aktywnie działa na rynkach obu Ameryk. Oprócz technologii pieców próżniowych Meksyk jest także odbiorcą technologii CAB i aluminium. W tym roku Seco/Warwick podpisał m.in. kontrakt na dostawę urządzeń dla globalnego producenta samochodowych wymienników ciepła, które będą zamontowane w jego nowopowstającej meksykańskiej fabryce.

Źródło: Seco/Warwick

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 7-8/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę