Kompozyty w druku 3D i nie tylko. Bezpłatne webinarium

Webinarium: Kompozyty w druku 3D i nie tylko CadXpert

Z jednej strony rozwój technologii, a z drugiej rosnące wymagania użytkowników – te 2 elementy wymagają coraz nowszych tworzyw obniżających koszty produkcji, a jednocześnie wykazujących właściwości lepsze niż materiały tradycyjne. Więcej o kompozytach w kontekście druku 3D będzie można się dowiedzieć podczas webinarium organizowanego przez firmę CadXpert.

Kompozyty w druku 3D są stosowane jako materiały konstrukcyjne, a łącząc zalety druku 3D z unikatowymi właściwościami materiałów kompozytowych można otrzymać zupełnie nową jakość wytwarzania.

Osoby, które będą chciały więcej dowiedzieć się na ten temat, mogą skorzystać z bezpłatnego webinarium, które odbędzie się już 23 marca, a rozpocznie się o godz. 11.00 i planowano ma trwać około godziny. Uczestnikom webinarium zostanie przybliżone m.in. zagadnienie wykorzystania materiałów kompozytowych w druku 3D. Podczas krótkiego szkolenia online zostaną omówione także funkcje modelowania w NX CAD oraz parametry drukowania 3D w technologii FDM.

>>Zarejestruj się na webinarium<<

W pierwszej części webinarium specjalistka ds. druku 3D z firmy CadXpert, Kinga Szeliga, zaprezentuje materiały kompozytowe wykorzystywane w druku 3D, takie jak: Nylon CF, ABS CF10, ABS Kevlar, PC-ABS, Diran 410MF07, Antero 840CN03.

Następnie Piotr Szymczak, specjalista NX CAD z firmy GM System, wymodeluje narzędzie do wytwarzania płytek silikonowych oraz model łącznika ramy rowerowej. Oba projekty zostaną wydrukowane w technologii FDM z materiałów kompozytowych.

W drugiej części webinarium będzie można dowiedzieć się, w jaki sposób firmy zajmujące się produkcją wyrobów kompozytowych i części z laminatów mogą wykorzystać technologię druku 3D do optymalizacji procesów wytwarzania. Model formy kompozytowej zostanie zaprezentowany najpierw w oprogramowaniu NX CAD, a później w postaci wydrukowanego elementu z przemysłowego materiału Ultem 9085. Na webinarium zapraszają firmy CadXpert oraz GM System.

Źródło: CadXpert

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę