Branżowe seminaria w trakcie targów Control-Tech 2024

Branżowe seminaria w trakcie targów Control-Tech 2024 Targi Kielce

Dwa seminaria poświęcone tematom dotyczącym pomiarów uziarnienia w kontroli procesu produkcyjnego i przygotowania próby stałej do dalszych analiz dla zapewnienia jakości gotowego produktu, przygotowała firma Atest dla uczestników targów Control-Tech. Oba spotkania są bezpłatne i odbędą się pierwszego dnia targów, tj. 24 września o godzinie 10:30.

  • Seminarium „Pomiar uziarnienia w kontroli procesu produkcyjnego”
  • 24.09.2024r. godzina: 10:30
  • Prowadzący: Jan Kula – specjalista ds. uziarnienia oraz Ewelina Szymańska – specjalistka ds. sprzętu laboratoryjnego
  • Łączny czas seminarium: 2:30

Dla kogo?

Jeśli w procesie produkcyjnym używasz rozmaitych surowców, z których otrzymywane są materiały w różnych stanach skupienia (proszki, granulaty, włókna, zawiesiny, emulsje, a także aerozole), to w zależności od kształtu i wielkości cząstek zachowują się one w różny sposób w wyniku odmiennych właściwości fizycznych.

Pobierz e-wydanie Magazynu Targowego METAL 2024

Warto wiedzieć, że kształt i wielkość cząstek ma wpływ na jakość produktu końcowego. Biorąc udział w seminarium, dowiesz się, w jaki sposób możesz kontrolować te czynniki i poznasz więcej możliwości pomiaru wielkości i kształtu cząstek.

Szczegółowy plan seminarium:
    1. Charakterystyka cząstek
    2. Analiza sitowa 
    3. Dyfrakcja laserowa 
    4. Dynamiczna analiza obrazu
    5. Ekstynkcja ultradźwiękowa 
    6. Dynamiczne rozproszenie światła 
    7. Przykładowe pomiary z wykorzystaniem dyfraktometru laserowego HELOS 

  • Seminarium „Przygotowanie próby stałej do dalszych analiz dla zapewnienia jakości gotowego produktu”
  • 24.09.2024r. godzina: 10:30
  • Prowadzący: Krzysztof Kula – specjalista ds. młynów laboratoryjnych w firmie ATEST
  • Łączny czas seminarium: 1:00

Dla kogo?

Zastanawiasz się, jak rozdrobnić próbę, aby przeanalizować badany materiał oraz ile materiału będziesz potrzebować do mielenia? Chcąc poznać poszczególne kroki, jakie należy wykonać, aby otrzymać rzetelne wyniki wystarczy wziąć udział w branżowym seminarium, podczas którego otrzymasz odpowiedzi na powyższe pytania.

Ogólny sposób postępowania niewiele się zmienia, lecz szczegółowe kroki zależą od specyfiki próby i rodzaju prowadzonych analiz. Nowoczesne metody analityczne precyzyjnie określają zawartość wilgoci, skład pierwiastkowy i inne parametry chemiczne oraz fizyczne. Zazwyczaj niewielka próba używana jest do analizy i co jest kluczowe musi być reprezentatywna do partii produkcyjnej lub otrzymanego materiału wejściowego.

Szczegółowy plan seminarium:
    1. Zasady prawidłowego przygotowania próby laboratoryjnej 
    2. Wstępne rozdrabnianie
    3. Rozdział próby
    4. Mielenie końcowe 

Organizatorem obu wydarzeń jest firma Atest – producent i dostawca sprzętu laboratoryjnego.  Powstała w 1994 r. firma zaczynała od naprawy sprzętu pomiarowego, by pod koniec lat 90. rozpocząć współpracę z wiodącymi producentami sprzętu laboratoryjnego.

Źródło: Targi Kielce

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 10/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę