Salvagnini G4: Rewolucja w obróbce blach
Obecność firmy Salvagnini na targach EuroBLECH 2024 może okazać się przełomowym momentem dla branży obróbki blach. Przedstawiona zostanie nowa generacja (G4) rozwiązań, która wyznacza nowe standardy wydajności i jakości. Dzięki innowacyjnym technologiom Salvagnini odpowiada na wyzwania związane z niedoborem kadr, poszukując rozwiązań automatyzujących procesy produkcyjne i minimalizujących błędy.
Na targach w Hanowerze Salvagnini zaprezentuje czwartą generację (G4) całej gamy swoich technologii produkcyjnych. Dzięki nowym rozwiązaniom użytkownicy zyskają intuicyjną obsługę, wysoką powtarzalność procesów i krótsze czasy realizacji. Nowe rozwiązania pozwolą zautomatyzować żmudne czynności, usprawnić produkcję i obniżyć koszty jednostkowe, co powinno przełożyć się na większą konkurencyjność na rynku.
Obecni na targach EuroBLECH będą mogli zapoznać się z pełną gamą rozwiązań firmy Salvagnini, czyli z maszynami, automatycznymi systemami, oprogramowaniem i pozostałymi usługami. Na stoisku D94 w hali 11 zostaną zaprezentowane dwie różne koncepcje fabryk, zdolne do działania z różnymi strategiami produkcyjnymi: zgodnie z możliwością samodzielnego przetwarzania i z pojedynczymi technologiami, które w razie potrzeby współpracują ze sobą.
Automatyzacja wielopoziomowa: czynnik umożliwiający powstanie fabryk przyszłości
Wiele wielopoziomowych rozwiązań automatyzacji firmy Salvagnini jest stosowanych zarówno na poszczególnych etapach produkcji, jak i w celu wyeliminowania działań o niskiej wartości dodanej i wąskich gardeł. Są to przede wszystkim:
- centrum wykrawania-odcinania jest wyposażone w głowicę wieloprasową z zawsze dostępnymi narzędziami; eliminuje to konieczność przezbrajania, zapewniając jednocześnie wysoką jakość obróbki i skrócenie czasu cyklu;
- giętarka do paneli jest wyposażona w uniwersalne narzędzia do gięcia, które automatycznie dostosowują się do rozmiaru i kształtu produkowanej części, w cyklu i bez przestojów maszyny; nie wymaga przezbrajania i przetwarza cały zakres obrabianych grubości i materiałów;
- laser z jednooptyczną głowicą tnącą do obróbki wszystkich możliwych do obróbki grubości i materiałów, nie wymaga regulacji i przyspiesza przezbrajanie produkcji.
- P-Robot z nowym systemem sztucznego widzenia, maksymalizuje autonomię komórki bez wpływu na elastyczność;
- dzięki urządzeniom ATA, ATA.L, MVM i AU-TO seria pras krawędziowych automatycznie dostosowuje się do przezbrajania i zarządzania narzędziami w zależności od tego, co ma być wyprodukowane, zwiększając swoją elastyczność i autonomię.
W środowisku produkcyjnym, które charakteryzuje się niskimi wolumenami i szybkimi zmianami produkcji, wdrożenie automatycznych urządzeń załadowczo-rozładowczych do systemów produkcyjnych pomaga zwiększyć wydajność. Lasery, wykrawarki i giętarki do blach są coraz szybsze, podczas gdy załadunek i rozładunek coraz częściej stwarza ryzyko powstania niebezpiecznych wąskich gardeł.
MOŻE ZAINTERESUJE CIĘ TAKŻE
Dlatego właśnie niezwykle szeroka, modułowa gama rozwiązań automatyzacji firmy Salvagnini ewoluowała przez lata, aby skonfigurować każdy system w różny sposób w zależności od potrzeb produkcyjnych i obejmuje:
- automatyczne urządzenia do załadunku/rozładunku i sortowania redukują czas bezczynności związany z załadowaniem nowego arkusza blachy oraz ryzyko błędu lub uszkodzenia materiału podczas układania w stosy;
- automatyczne urządzenia załadowcze eliminują czas oczekiwania na przychodzącą blachę i poprawiają tempo produkcji;
- zrobotyzowane urządzenia rozładowcze zapewniają natychmiastową dostępność maszyny do dalszych operacji;
- pośrednie urządzenia automatyzujące optymalizują czas transferu materiału z jednej stacji do drugiej;
- szeroka gama prostych, przyjaznych dla użytkownika rozwiązań programowych, które ułatwiają proces produkcji poprzez redukcję błędów i czasu interwencji operatora.
Źródło: Salvagnini