Salvagnini prezentuje dwie nowe automatyzacje dla lasera L3 w wariancie 6-metrowym

Salvagnini prezentuje dwie nowe automatyzacje dla lasera L3 Salvagnini

W świecie systemów laserowych automatyzacja odgrywa coraz istotniejszą rolę w poprawie efektywności operacji załadunku i rozładunku. Większe lasery stoją przed jeszcze większymi wyzwaniami niż lasery 3- i 4-metrowe. Niezależnie od tego, czy jest to spowodowane dużym rozmiarem arkusza, czy też wagą materiału, który będzie przenoszony, należy pamiętać, że wraz ze wzrostem rozmiaru blachy rośnie również czas wymagany do obsługi, zarówno przed, jak i po procesie cięcia.

Długi czas obsługi przekonał firmę Salvagnini do opracowania urządzenia ADLU do załadunku/rozładunku i automatycznego urządzenia sortującego MCU w rozmiarze 6020 mm do przetwarzania formatów blachy o długości do 6 m. W ciągu zaledwie 60 sekund urządzenie ADLU automatyzuje proces załadunku blachy i rozładunku pociętych arkuszy, eliminując wszystkie pośrednie etapy obsługi, które zwykle wykonuje operator. Ponadto ADLU jest elastycznym rozwiązaniem pod względem układu, ponieważ jego modułowa konstrukcja może być dostosowana do różnych dostępnych przestrzeni w warsztacie.    

Powiązane firmy

Salvagnini Polska Sp. z o.o.

Salvagnini prezentuje dwie nowe automatyzacje dla lasera L3 w wariancie 6-metrowym zdjęcie w treści artykułu

Inwestycja w automatyczne urządzenie sortujące oferuje szereg korzyści:

 1. eliminuje czynności wykonywane ręcznie, co prowadzi do:
  • obniżenia kosztów operacyjnych,
  • zmniejszenia zależności od dostępnej siły roboczej,
  • niższego ryzyka wypadków,
  • zmniejszenia uszkodzeń materiałów podczas obsługi.
 2. ułatwia precyzyjne planowanie czasu sortowania, zapewniające spójność i powtarzalność.
 3. umożliwia oddzielenie pociętego materiału na każdej bezobsługowej zmianie.

Dodatkowo, automatyczne sortowanie poprawia płynność produkcji poprzez:

 1. szybkie dostarczanie materiału do kolejnych stacji roboczych.
 2. uproszczenie śledzenia części poprzez grupowanie ich według zadania, zestawu lub następnej stacji roboczej.

Zaleta ta jest szczególnie atrakcyjna w wariantach 6-metrowych, w których można łączyć więcej części, zwiększając złożoność śledzenia proporcjonalnie do rozmiaru blachy. Automatyczne urządzenie sortujące MCU doskonale radzi sobie z częściami o różnych kształtach, rozmiarach i masie. Może pracować w trybie pełnego chwytania wielu elementów, podnosząc kilka części w sekwencji za pomocą tego samego urządzenia chwytającego. Aktywuje ono indywidualnie niezbędne przyssawki lub magnesy.

Salvagnini prezentuje dwie nowe automatyzacje dla lasera L3 w wariancie 6-metrowym zdjęcie w treści artykułu

Możliwości MCU są imponujące:

 • może obsługiwać elementy o grubości od 0,5 do 12 mm;
 • każdy manipulator może obsługiwać ciężary do 65 kg lub 130 kg, gdy oba urządzenia chwytające pracują razem;
 • manipulatory są bardzo elastyczne i mobilne, z możliwością pełnego obrotu o 360°, co pozwala im na chwytanie części o dowolnym rozmiarze i kształcie.

Salvagnini prezentuje dwie nowe automatyzacje dla lasera L3 w wariancie 6-metrowym zdjęcie w treści artykułu

Salvagnini oferuje funkcję inteligentnego łączenia, aby przezwyciężyć ograniczenia wymiarowe podczas rozładunku części poniżej ustalonego limitu i zapobiec automatycznemu sortowaniu, co może prowadzić do zmniejszenia wydajności. Funkcja ta szybko i łatwo łączy ze sobą małe części bez potrzeby stosowania ramy tnącej lub skomplikowanego programowania, skutecznie skracając całkowity czas rozładunku.

MCU wykorzystuje do swoich operacji oprogramowanie NEXUS. NEXUS jest przyjazny dla użytkownika i prosty, automatycznie obsługując programy sortowania. W razie potrzeby operatorzy mogą edytować programy interaktywnie. NEXUS zapewnia pełną kontrolę nad całym procesem produkcji, w tym nad poszczególnymi arkuszami w precyzyjnych punktach cyklu. Oferuje również dokładną kontrolę dzięki zintegrowanemu symulatorowi 3D. NEXUS eliminuje potrzebę wyboru konkretnej strategii produkcyjnej na etapie projektowania. Dostosowuje się do różnych wymagań, niezależnie od tego, czy chodzi o duże partie, małe partie, zestawy czy jednorazowe partie. Ta elastyczność sprawia, że NEXUS jest idealnym oprogramowaniem do sortowania zarówno dla podwykonawców, jak i producentów OEM.

Salvagnini prezentuje dwie nowe automatyzacje dla lasera L3 w wariancie 6-metrowym zdjęcie w treści artykułu

Zarówno ADLU, jak i MCU stawiają na zrównoważony rozwój, wykorzystując technologię AVC (adaptive vacuum control). Technologia ta monitoruje poziom podciśnienia w przyssawkach podczas chwytania i aktywuje wytwarzanie podciśnienia tylko wtedy, gdy jest to konieczne. Skutkuje to znaczną redukcją zużycia sprężonego powietrza, nawet ponad 90%.

Firma Salvagnini zaprasza na bezpłatny webinar, podczas którego zaprezentuje szerzej zalety i korzyści, jakie mogą zapewnić nowe funkcje automatyzacji lasera L3 w konfiguracji 6-metrowej.

>>Zarejestruj się na webinarium<<

Źródło: Salvagnini

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę