Wydajne centrum gnące P2-2120 firmy Salvagnini

Giętarka do paneli P2-2120 od Salvagnini Salvagnini

Centrum gnące P2-2120, które Salvagnini prezentuje w Stuttgarcie, łączy w sobie produktywność z automatycznymi cyklami gięcia i przenoszenia ze średnią 17 gięć na minutę oraz elastyczność z uniwersalnymi narzędziami do gięcia.

Centrum gnące P2-2120, które firma Salvagnini prezentuje w Stuttgarcie, łączy w sobie produktywność z automatycznymi cyklami gięcia i przenoszenia ze średnią 17 gięć na minutę oraz elastyczność z uniwersalnymi narzędziami do gięcia. Nie jest wymagane przezbrajanie, ponieważ górne i dolne ostrza, przeciwostrze i uchwyt są uniwersalnymi narzędziami zdolnymi do przetwarzania całego zakresu grubości i materiałów nadających się do obróbki. Automatyczny uchwyt wykrojnika ABA dostosowuje długość narzędzia do rozmiaru produkowanej części w trakcie cyklu, bez przestojów maszyny lub konieczności ręcznego przezbrajania.

Powiązane firmy

Zero odpadów

Centrum gnące P2 automatycznie dostosowuje się do zmian właściwości mechanicznych i geometrycznych obrabianej blachy, a także do środowiska zewnętrznego. Zaawansowane czujniki mierzą rzeczywistą grubość i efektywny rozmiar półfabrykatu, wykrywając wszelkie odkształcenia spowodowane zmianami temperatury. Opcja MAC3.0 umożliwia dostosowanie się do obrabianego materiału poprzez pomiar wytrzymałości na rozciąganie w czasie rzeczywistym: jeśli charakterystyka mechaniczna mieści się w zakresie ±25% wartości odniesienia, kompensacja jest w pełni automatyczna, ponieważ P2 ponownie oblicza siłę wymaganą do uzyskania odpowiednich zagięć. Jeśli odchylenie przekracza ±25%, MAC3.0 może zdefiniować nowe materiały w prosty i intuicyjny sposób. Zmierzona wytrzymałość blachy może zostać zapisana jako wartość referencyjna dla nowego materiału, który można następnie wywołać kilkoma kliknięciami, gdy tylko zajdzie taka potrzeba: giętarka panelowa dostosowuje siłę gięcia w razie potrzeby, aby utrzymać pracę w granicach parametrów. MAC3.0 potrzebuje około 3 dziesiątych sekundy, aby obliczyć wytrzymałość na rozciąganie, a wszelkie parametry gięcia są korygowane tak szybko, że praktycznie nie mają wpływu na czas cyklu lub wydajność.

AQC Angle Quality Control.

W Stuttgarcie Salvagnini prezentuje opcję AQC w odpowiedzi na zapotrzebowanie na proste narzędzie przyspieszające kontrolę jakości. AQC automatycznie mierzy, zapewnia i w razie potrzeby certyfikuje precyzję kąta gięcia w raporcie. 

AQC:

  • jest łatwy w użyciu, rozwiązując również niektóre ograniczenia pomiarowe, np. w przypadku szczególnie ciasnych zagięć, które są trudne do zmierzenia,
  • nie wymaga zatrzymania produkcji w celu ukończenia analizy, skracając w ten sposób czas cyklu,
  • nie wymaga interwencji operatora ani w pomiarach, ani w dostarczaniu danych: dane są mierzone i dostarczane do MES/ERP całkowicie automatycznie, eliminując ryzyko błędu ludzkiego i gwarantując niezawodną kontrolę jakości. 

ACQ nie jest alternatywą dla MAC3.0, ale urządzeniem uzupełniającym, które jest przydatne w niektórych sektorach, takich jak przemysł motoryzacyjny lub lotniczy, które są szczególnie wymagające ze względu na zastosowanie lub ze względu na sprzężenie i montaż. Jest ono również przydatne we wszystkich tych procesach produkcyjnych, które wymagają zautomatyzowanych lub zrobotyzowanych etapów obróbki po gięciu paneli.

P2-2120 prezentowana w Stuttgarcie to tylko jeden z 13 modeli giętarek w portfolio Salvagnini, różniących się maksymalną długością gięcia, maksymalną wysokością gięcia i funkcjami automatyzacji.

Dodatkowe zalety P2

To nowe narzędzie ukierunkowane na ochronę środowiska, które mierzy zużycie energii elektrycznej i sprężonego powietrza przez giętarkę P2. Jest to pierwszy krok w kierunku obliczania ilości ekwiwalentu CO2 dla każdego pojedynczego wyprodukowanego komponentu. Impacts służy do monitorowania i uświadamiania sobie własnego zużycia, w celu jego optymalizacji i redukcji. Zwiększa to rentowność, ponieważ zmniejszenie zużycia oznacza zmniejszenie kosztów eksploatacji.

Narzędzia CLA 

Ostrza pomocnicze, o modułowej długości, dostępne w wersji dodatniej i ujemnej, do wykonywania zakładek lub zagięć w górę lub w dół, które są krótsze niż cała długość arkusza. Ostrza pomocnicze są ustawiane automatycznie za pomocą opcji CLA/SIM, która tworzy sekwencje o różnych długościach w maskowanym czasie.

Narzędzie CUT 

Pomocnicze ostrze tnące, które działa nad dolnym ostrzem giętarki do paneli. Urządzenie wyładowcze zapewnia automatyczne i sekwencyjne cięcie profili o różnych długościach i kształtach z jednego arkusza blachy. Jest to opcja wyróżniająca giętarki do paneli Salvagnini.

Narzędzie RSU 

Umożliwia P2 użycie szeregu specjalnych narzędzi do gratowania, żebrowania lub grawerowania blachy, jeśli materiał musi zostać osłabiony lub sprężynowanie zmniejszone, aby osiągnąć wyższą jakość końcową w niektórych cyklach gięcia - na przykład w przypadku gięcia rurowego. Dzięki specjalnemu narzędziu, urządzenie RSU może również ułatwiać cięcie i usuwanie folii ochronnej z tworzywa sztucznego.

Manipulator DPM 

Urządzenie ssąco-tłoczące stosowane do obsługi wąskich części lub ram bez materiału, o minimalnej szerokości 105 mm. Łatwość obsługi FACE to interfejs HMI Salvagnini dla całej gamy produktów, o takim samym wyglądzie i działaniu dla wszystkich technologii. FACE skraca czas potrzebny na interakcję, ponieważ każda funkcja jest natychmiast jasna i dostępna za pomocą zaledwie kilku kliknięć. 

Oprogramowanie upraszczające gięcie 

Programowanie w biurze ułatwia pełne wykorzystanie giętarki panelowej. STREAMBEND służy do programowania pojedynczej części lub serii części całkowicie automatycznie, nawet zaczynając od zmontowanego gotowego produktu. Całkowita elastyczność: programista może zmienić propozycję automatycznego oprogramowania. STREAMBEND zarządza również automatycznym programowaniem części mieszanych, aby dodać jeden lub więcej profili CUT do standardowego panelu. Dołączony symulator 3D ma fundamentalne znaczenie: pomaga zrozumieć, co stanie się na giętarce do paneli, podkreślając wszelkie kolizje lub problemy w sekwencji gięcia.

P-Robot 

Aplikacja, która łączy P2 i robota do autonomicznej produkcji zestawów, partii i pojedynczych części. P-Robot automatyzuje niektóre etapy procesu gięcia paneli, poprawiając wydajność i zmniejszając koszty pracy. P-Robot obejmuje rozwiązania tylko z pomocą w załadunku/rozładunku lub bardziej złożone systemy do automatycznej obsługi palet lub integracji z innymi firmami - na przykład z centrami roboczymi do formowania narożników, etykietowania, znakowania laserowego, nitowania i spawania.

Źródło: Salvagnini

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę