Prasa krawędziowa B3.AU-TO – idealna na każdą potrzebę

Prasa krawędziowa B3.AU-TO – idealna na każdą potrzebę Salvagnini

Automatyczna konfiguracja i wymiana narzędzi to dwa najcenniejsze atuty B3.AU-TO, prasy krawędziowej Salvagnini. Zaprojektowana poprzez połączenie najlepszych cech rozwiązań elektrycznych i hydraulicznych, B3.AU-TO znacznie zwiększa dostępność, autonomię i elastyczność prasy krawędziowej.

Prasa krawędziowa Salvagnini B3.AU-TO odciąża firmy zajmujące się ręcznym ustawianiem narzędzi i przestojami w zakresie podawania, programowania, manipulacji częściami i sterowania. Dostępna w czterech modelach, z długością gięcia do 3 lub 4 metrów i maksymalną siłą 170 lub 220 ton, Salvagnini B3.AU-TO umożliwia firmom lepsze radzenie sobie z dynamicznym rynkiem, który wymaga coraz mniejszych partii, produkcji zestawów lub partii o bardzo krótkim czasie realizacji. Automatyczne urządzenie do wymiany narzędzi AU-TO i automatyczny regulator narzędzi ATA, który dostosowuje długość stacji, znacznie zmniejszają liczbę przezbrojeń prasy krawędziowej, zwiększając autonomię i produktywność, a także skracając czas realizacji.

Powiązane firmy

Salvagnini Polska Sp. z o.o.

Charakterystyczne cechy B3.AU-TO obejmują opatentowaną przez Salvagnini górną i dolną automatyczną jednostkę wymiany narzędzi. Dodatkowo: 

  • AU-TO skraca czas przezbrajania i zwiększa dostępność prasy krawędziowej. Operacje są szybkie i wykonywane w cyklu, nawet w czasie maskowania, co pomaga zwiększyć wydajność prasy krawędziowej.
  • B3.AU-TO zajmuje najmniejszą powierzchnię na rynku. Magazyn narzędzi jest zadaszony i znajduje się w tylnej części B3. Może pomieścić do 24 metrów narzędzi o długości do 1000 mm bez segmentacji.
  • AU-TO w pełni wykorzystuje urządzenia ATA, używane do automatycznej regulacji długości górnego i dolnego narzędzia gnącego, oszczędzając czas i zwiększając wydajność produkcji.
  • AU-TO zapewnia pełną elastyczność narzędzi, ponieważ prasa krawędziowa umożliwia mieszane oprzyrządowanie: po automatycznej wymianie i ustawieniu narzędzia, B3.AU-TO umożliwia ręczną integrację standardowych narzędzi WILA lub narzędzi specjalnych, takich jak narzędzia do obszywania, na linii gięcia.

Wszystkie prasy krawędziowe B3 są wyposażone w następujące cztery precyzyjne funkcje:

  • MAC3.0 - zestaw zintegrowanych technologii adaptacyjnych, które sprawiają, że system jest inteligentny i eliminuje straty i poprawki. 
  • S-Crowning - mechaniczny system koronowania, który zapewnia stałe kąty gięcia na całej długości gięcia: wraz ze zmianą parametrów - materiału, grubości, długości, a tym samym wymaganej siły gięcia - efektywna krzywizna dolnego stołu jest mierzona i kompensowana w czasie rzeczywistym, bez interwencji operatora.
  • TFC2.0, Total Frame Control, zapobiega odchyleniom kąta gięcia za pomocą algorytmu pochodzącego z analizy MES każdego modelu. TFC2.0 kompensuje wszelkie odkształcenia konstrukcji prasy krawędziowej w trakcie cyklu zgodnie ze zmianami w charakterystyce obrabianej części. 
  • AMS to laserowy system pomiaru kąta, który wykrywa i koryguje zmiany kąta gięcia spowodowane sprężynowaniem blachy. Niezależnie od długości prasy krawędziowej i giętej części, kąt jest zawsze mierzony w jednym punkcie: takie podejście pomaga skrócić czas cyklu bez uszczerbku dla precyzji.

Wszystkie te cechy sprawiają, że B3.AU-TO jest idealną prasą krawędziową dla firm o wysokim dziennym obrocie. Urządzenia AU-TO i ATA skracają czas cyklu, ułatwiając prognozowanie, planowanie i monitorowanie. Bezpośrednią konsekwencją integracji B3.AU-TO z cyklem produkcyjnym jest większa wydajność procesu i większa reaktywność, co przekłada się na większą dzienną produktywność, a tym samym wyższą rentowność.

Dodatkowe zalety B3

Impacts to nowe narzędzie ukierunkowane na ochronę środowiska, które mierzy zużycie energii elektrycznej przez prasę krawędziową B3. Jest to pierwszy krok w kierunku obliczania ilości ekwiwalentu CO2 dla każdego pojedynczego wyprodukowanego komponentu. Impacts służy do monitorowania i uświadamiania sobie własnego zużycia, w celu jego optymalizacji i redukcji. Zwiększa to rentowność, ponieważ zmniejszenie zużycia oznacza zmniejszenie kosztów eksploatacji.

Maksymalna prędkość suwaka B3 to hybrydowa prasa krawędziowa: osiąga typowy tonaż hydraulicznych pras krawędziowych z prędkością pras elektrycznych. Rozwiązaniem technicznym, które kontroluje ruchy suwaka, jest napęd bezpośredni: dwa niezależne silniki bezszczotkowe z napędem bezpośrednim, aktywowane tylko wtedy, gdy są potrzebne, pozwalają suwakowi osiągnąć szybki dojazd i szybki powrót z prędkością do 250 mm/s, w zależności od wybranego modelu B3.

KERS dla zrównoważonego gięcia

KERS to zastrzeżony system Salvagnini, który odzyskuje straty energii i ponownie wykorzystuje je w kolejnych operacjach, przyspieszając i osiągając wyższe prędkości przy tym samym zużyciu.

Maksymalne bezpieczeństwo

Każda maszyna B3 z urządzeniami automatyki jest wyposażona w radary zapewniające bardzo wysokie standardy bezpieczeństwa. Bez fizycznych barier chroniących obszar gięcia podczas automatycznej konfiguracji, te radary o ultrawysokiej częstotliwości wykrywają każdy ruch w obszarze bezpieczeństwa: są w stanie wykryć ludzki oddech - nawet jeśli operator próbuje stać nieruchomo, zawsze zostanie wykryty - i wykluczyć obiekty z wykrywania - stołek, metalową blachę na przednich przesuwnych półkach, zestaw pedałów itp.

Łatwość obsługi

FACE to interfejs HMI Salvagnini dla całej gamy produktów, o takim samym wyglądzie i działaniu dla wszystkich technologii. FACE skraca czas potrzebny na interakcję, ponieważ każda funkcja jest natychmiast jasna i dostępna za pomocą zaledwie kilku kliknięć. Oprócz konwencjonalnego programowania numerycznego, FACE umożliwia również programowanie graficzne za pomocą PRESSTUDIO.

Oprogramowanie biurowe dla najwyższej wydajności

B3 może być programowane na maszynie, ale programowanie w biurze jest tym, co maksymalizuje jego wydajność: oprogramowanie STREAMFORMER automatycznie tworzy sekwencję gięcia i ustawienia, doskonale integrując się z urządzeniami AU-TO i ATA, zwiększając wydajność. Programowanie w biurze również zwiększa produktywność, ponieważ podczas gdy programista zajmuje się programami w biurze, operator kontynuuje gięcie. Głównym celem jest zminimalizowanie czasu oczekiwania, dzięki czemu prasa krawędziowa jest tak wydajna, jak to tylko możliwe.

Optymalizacja przezbrajania za pomocą oprogramowania PARTS i STREAMFORMER służą do automatycznego programowania części na liście zadań, zmniejszając liczbę przezbrojeń między różnymi programami. OPS, modułowe oprogramowanie do zarządzania produkcją, posiada funkcję, która automatycznie optymalizuje sekwencję produkcji części, aby zminimalizować całkowity czas przezbrajania.

Źródło: Salvagnini

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę