Centrum danych w USA. Nowa inwestycja firmy Comarch

Centrum danych w USA. Nowa inwestycja firmy Comarch Comarch

Inwestycja we własną infrastrukturę to część strategii Comarch związanej z planami rozszerzenia działalności biznesowej na rynku amerykańskim, na którym firma w zakresie świadczenia usług informatycznych jest obecna już od 1999 r. Ośrodek o powierzchni blisko 3 000 m2 powstanie na działce liczącej 1,2 hektara, położonej w miejscowości Mesa w stanie Arizona.

Jak na razie, Comarch świadczy usługi data center dla klientów z Ameryki Północnej i Południowej w wynajmowanych przestrzeniach w Chicago i Columbus oraz w Montrealu i Toronto. Po uruchomieniu ośrodka na terenie USA wszystkie te serwery zostaną przeniesione właśnie do tego nowego miejsca. Warto dodać, że Comarch posiada już własne serwerownie w Polsce (w Krakowie i Warszawie) oraz we Francji i w Niemczech. Centrum w Mesie będzie wykorzystywane do hostowania infrastruktury i aplikacji, wsparcia i utrzymania, realizacji projektów IT, rozwoju biznesu, usług konsultingowych oraz do dostarczania systemów informatycznych.

Powiązane firmy

Comarch S.A.

Wskazana budowa to pierwsza inwestycja Comarch w USA. To ważne, ponieważ będzie ona pełnić funkcję flagowego budynku firmy. Comarch działa na rynku amerykańskim od końca XX wieku, kiedy to firma otworzyła swój oddział w Waszyngtonie. Uruchomienie biura w Ameryce było elementem długoterminowej strategii budowania globalnej marki. Obecnie przedsiębiorstwo ma oddziały w Nowym Jorku i Rosemont. Wśród amerykańskich firm, które postawiły na systemy i usługi Comarch, są m.in.: linie lotnicze JetBlue, wypożyczalnia samochodów Enterprise Rent-A-Car oraz sieć sklepów sieci sklepów z artykułami metalowymi TrueValue.

Data center zlokalizowane w Mesie będzie również obsługiwać klientów z krajów Ameryki Południowej. Już teraz wiele firm przechowuje dane w serwerowniach, które Comarch wynajmuje w USA i Kanadzie. Z usług hostingowych korzystają m.in.: Despegar, wiodąca internetowa firma turystyczna w Ameryce Łacińskiej, czy Repsol, czyli przedsiębiorstwo zajmujące się przetwórstwem ropy naftowej i gazu ziemnego. Comarch ściśle współpracował z architektami, aby projekt był architektonicznie efektywny, atrakcyjny i pozytywnie przyjęty w regionie.

Jak podkreślił Louis Rossi, przedstawiciel Comarch, dyrektor ds. rozwoju biznesu w USA, Mesa została wybrana ze względu na swój rozwój, występowanie w roli wschodzącego regionu technologicznego, w którym można znaleźć rozsądne ceny energii, infrastruktura jest rozbudowa i nie występuje ryzyko zaistnienia klęsk żywiołowych. Tym samym atmosfera dla biznesu jest niezwykle przyjazna.

Generalnym wykonawcą data center będzie The Weitz Company. Łączny koszt inwestycji Comarch w budowę nowego ośrodka wyniesie ok. 22 mln USD. Rozpoczęcie prac datowano na czerwiec 2021. Data center powinno zostać uruchomione w połowie 2022 r.

Źródło: Comarch

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę