Chemia dla przyszłości

BASF

12 maja 2016 roku na terenie Wrocławskiego Centrum Badań EIT+, BASF zorganizował Dzień Innowacji i Zrównoważonego Rozwoju.

Firma zaprosiła około 200 partnerów biznesów. Dzięki wystawie stworzonej na kilku stoiskach, zgromadzeni goście mogli zapoznać się z ofertą BASF. Prezentowane były najnowsze rozwiązania firmy związane z ochroną środowiska, motoryzacją, rolnictwem oraz budownictwem.

Jedną z ważniejszych części wydarzenia była interaktywna ekspozycja z wykorzystaniem samochodu Tesla Model S. Przedstawiciele działu Coatings firmy BASF zaprezentowali m.in. wodorozcieńczalną technologię Glasurit. Technologia zyskała uznanie w licznych testach pojazdów Tesli, produkowanych w oparciu o lekką konstrukcję aluminiową.

Wśród rozwiązań dla branży automotive można było zobaczyć także katalizatory samochodowe, wytwarzane w fabryce w Środzie Śląskiej pod Wrocławiem – największym zakładzie produkcji katalizatorów firmy BASF w Europie.

Na końcu Dnia Innowacji i Zrównoważonego Rozwoju, odbyło się otwarcie drugiego laboratorium dla dzieci i młodzieży w Humanitarium Wrocławskiego Centrum Badań EIT+. Od teraz w dwóch dostępnych laboratoriach jednorazowo w eksperymentach będzie mogło uczestniczyć 30 osób. Ideą zajęć jest indywidualne zaangażowanie uczestników, które pozwala najmłodszym wcielić się w rolę prawdziwych naukowców z wykorzystaniem technologii BASF.

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę