Chmura hybrydowa dla przemysłu – dlaczego warto na nią postawić?

Chmura hybrydowa dla przemysłu – warto na nią postawić GTF, Google

GFT zaprasza na cykl webinarów z udziałem specjalistów Google Cloud poświęconych chmurze dla przemysłu. Najbliższe wydarzenie odbędzie się już we wtorek (27 kwietnia br.).

Zgodnie z najnowszymi prognozami, globalny rynek przetwarzania w chmurze w 2025 r. przekroczy wartość 800 miliardów dolarów, podczas gdy obecnie wart jest niespełna połowę tej kwoty. Zainteresowanie chmurą dynamicznie rośnie, ponieważ niesie ona wiele korzyści, w tym możliwość szybkiej adaptacji do zmian i skalowania, co jest kluczowe szczególnie dla branży produkcyjnej. Aby odczarować mity wokół chmury i wskazać, jak dzięki niej zbudować przewagę konkurencyjną w sektorze przemysłowym, GFT zaprasza na cykl bezpłatnych webinarów z udziałem specjalistów Google Cloud. Pierwszy z nich pt. „Chmura hybrydowa dla przemysłu” odbędzie się już 27 kwietnia.

Dynamiczny rozwój usług chmurowych zauważalny jest nie tylko w skali globalnej, ale również w Polsce, gdzie w samym 2019 r. odnotowano 30-procentowy wzrost rynku. Jest to także związane z coraz większą dostępnością chmury, m.in. dzięki uruchomieniu w Warszawie regionu Google Cloud. Od chwili jego startu, 14 kwietnia br., firmy z Europy Środkowo-Wschodniej mogą liczyć na większą wydajność i prędkość aplikacji opartych o chmurę Google. Jednocześnie ci, którzy dopiero zastanawiają się nad wdrożeniem takiego rozwiązania, mogą spodziewać się łatwiejszej i bardziej efektywnej migracji do chmury.

– Mamy nadzieję, że otwarcie regionu Google Cloud w Warszawie wpłynie pozytywnie na rozwój innowacji w różnych sektorach, w tym także w przemyśle. Od dawna współpracujemy z GFT, aby wspierać digitalizację przedsiębiorstw z tej branży i powstawanie projektów z zakresu Przemysłu 4.0. Wspólnie wspieramy polskie firmy w budowaniu przewagi konkurencyjnej, dzięki rozwiązaniom chmurowym dla przemysłu – mówi Jakub Skuratowicz z Google Cloud.

W tym celu GFT Poland i Google Cloud w ramach partnerstwa podjęli się organizacji cyklu webinarów dla sektora przemysłowego. Mają one przedstawić korzyści i rozwiać wątpliwości związane z chmurą, a także zaprezentować na przykładach, jak rozwiązuje ona problemy firm produkcyjnych na całym świecie.

– Chmura może wspierać branżę przemysłową w wielu aspektach – umożliwia szybkie skalowanie i trafne symulacje, przyspiesza produkcję i ogranicza wykorzystanie zasobów. Cieszymy się, że razem z Google Cloud będziemy popularyzować rozwiązania chmurowe w przemyśle, które z pewnością przełożą się na wzrost konkurencyjności polskich przedsiębiorstw – podkreśla Tomasz Smoleński z GFT Poland. 

Pierwsze spotkanie online pt. „Chmura hybrydowa dla przemysłu” odbędzie się już 27 kwietnia o godzinie 10:00. Eksperci GFT, Tomasz Smoleński i Andrzej Szelemetko, oraz specjalista Google Cloud Jakub Skuratowicz opowiedzą, czym jest chmura hybrydowa i jak dzięki niej efektywniej zarządzać przedsiębiorstwem. Udowodnią, że za sprawą rozwiązań hybrydowych można wejść do chmury bez komplikacji i nadmiernego ryzyka. Nie zabraknie także przykładów wdrożeń, które GFT i Google Cloud realizują na całym świecie. Webinar jest bezpłatny, zarejestrować można się na stronie.

Kolejne odcinki serii odbędą się odpowiednio 25 maja i 15 czerwca, a dotyczyć będą m.in. cyfrowych bliźniaków (digital twins) oraz integracji globalnej produkcji w chmurze. Więcej szczegółów już wkrótce.

Źródło: GTF

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę