Colgate-Palmolive dąży do osiągnięcia celu zerowej emisji dwutlenku węgla

Colgate-Palmolive dąży do zerowej emisji dwutlenku węgla Pixabay

Światowy lider w dziedzinie technologii, oprogramowania przemysłowego oraz rozwiązań inżynieryjnych firma Emerson, współpracuje z jednym z czołowych producentów produktów konsumenckich notowanych na liście S&P, firmą Colgate-Palmolive Company. Współpraca ma na celu ograniczenie strat energii w zakładach pakujących produkty Colgate i przyczynienia się do realizacji celu jakim jest osiągnięcie zerowej emisji dwutlenku węgla w działalności tej firmy do 2040 r.

Projekt ten jest częścią programu transformacji cyfrowej firmy Colgate i wykorzystuje on specjalistyczne czujniki pneumatyczne marki AVENTICS oraz architekturę oprogramowania z obsługą Przemysłowego Internetu Rzeczy (IIoT) do precyzyjnego monitorowania przepływu sprężonego powietrza w czasie rzeczywistym w celu identyfikacji wycieków, optymalizacji procesów pneumatycznych oraz poprawy wydajności przepływu powietrza. Biorąc pod uwagę dużą zależność od pneumatyki w produkcji dóbr konsumpcyjnych na dużą skalę, zmniejszenie ilości energii związanej ze sprężonym powietrzem przyczynia się nie tylko do wysiłków na rzecz zrównoważonego rozwoju, ale także do poprawy wydajności oraz niezawodności sprzętu, który znajduje się w zakładach produkcyjnych firmy Colgate-Palmolive rozlokowanych na całym świecie.

Colgate jest troskliwą, innowacyjną i dynamicznie rozwijającą się firmą, która na nowo wyobraża sobie zdrowszą przyszłość dla wszystkich ludzi, ich zwierząt oraz naszej planety. Ta współpraca jest doskonałym przykładem na to, jak potęga cyfryzacji pomaga nam osiągnąć nasz cel poprzez spełnienie naszych globalnych ambicji w zakresie zrównoważonego rozwoju i wydajności – powiedział Warren Pruitt, vicepresident global engineering services w Colgate-Palmolive. – Oszczędność energii dzięki monitorowaniu przepływu powietrza to tylko wierzchołek góry lodowej. Dzięki naszemu nastawieniu na testowanie i uczenie się, jesteśmy w stanie wykorzystać udane doświadczenia na całym świecie i pomóc w osiągnięciu naszych celów w zakresie zrównoważonego rozwoju.

Wdrożony przez Colgate inteligentny czujnik przepływu marki AVENTICS serii AF2 od firmy Emerson oblicza dane dotyczące zużycia powietrza za pomocą zintegrowanego oprogramowania, które wyświetla trendy i anomalie na wbudowanych pulpitach analitycznych, umożliwiając operatorom łatwą regulację ciśnienia zasilania oraz wykrywanie możliwych nieszczelności lub wycieków. Wbudowane oraz zintegrowane interfejsy cyfrowej komunikacji ułatwiają jego wdrożenie oraz zapewniają natychmiastowy wgląd na poziomie maszyny, z kolei możliwość pracy w sieci otwiera drogę do monitorowania zużycia sprężonego powietrza w całym przedsiębiorstwie.

Jesteśmy zaszczyceni, że ramię w ramię możemy pracować z taką firmą jak Colgate-Palmolive, której marka Colgate znajduje się w wielu domach na całym świecie – powiedział Mark Bulanda, executive president w Emerson Automation Solutions. – Projekty takie jak ten pokazują, że dostępna obecnie technologia pozwala wykrywać nieekonomiczne i kosztowne straty energii, optymalizować procesy produkcyjne i w wymierny sposób przyczyniać się do realizacji celów związanych ze zrównoważonym rozwojem.

Źródło: Emerson

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 4/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę