Czas na Krajową Konferencję Badań Nieniszczących

pixabay

W terminie od 22 do 24 października br. odbędzie się 48. Krajowa Konferencja Badań Nieniszczących, która od ponad 50 lat jest jednym z najważniejszych wydarzeń konferencyjnych w tym zakresie badań.

Nadrzędnym celem wydarzenia jest kontynuacja tradycji regularnych spotkań specjalistów w zakresie badań nieniszczących, a także wymiana doświadczeń stowarzyszeń krajowych i zagranicznych, jednostek naukowych, wyższych uczelni oraz przedstawicieli firm i producentów NDT.

Reklama

Intencją organizatorów jest, aby 48. KKBN objęła szeroki zakres zagadnień związanych z rozwojem badań, nadzorem, kontrolą i diagnostyką techniczną w przemyśle, budownictwie, transporcie i energetyce, prowadzonych różnymi metodami przy wykorzystaniu najnowocześniejszego oprzyrządowania i oprogramowania.

Podczas obrad poruszona zostanie również tematyka związana ze szkoleniem personelu wykonawczego i nadzorującego oraz jego certyfikacją w zakresie metod badawczych, akredytacją laboratoriów badawczych, omówione też zostaną najnowsze przepisy i normy.

Reklama

Wydarzeniem towarzyszącym konferencji będzie wystawa najnowszej aparatury, materiałów oprogramowania do badań, usług diagnostyki, certyfikacji personelu NDT, przygotowana przez przodujące w tej branży firmy z kraju i zagranicy oraz instytucje naukowe. Udział w konferencji będzie również okazją do uczestnictwa w warsztatach dotyczących nowoczesnych metod badań nieniszczących, organizowanych przez wiodących producentów tego rodzaju urządzeń.

Źródło:  SIMPTESTCERT

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę