Cztery dni inspiracji dla przemysłu, nauki i biznesu

Cztery dni inspiracji dla przemysłu, nauki i biznesu Grupa MTP

Oferta kilkuset wystawców, którzy pojawią się w przestrzeni wystawienniczej zbliżających się targów ITM INDUSTRY EUROPE, nowości produktowe i aktualne trendy - to stałe punkty tego wydarzenia. Targi to jednak przede wszystkim spotkanie z drugim człowiekiem. Inspiracje, kontakty i wiedza stają się dziś fundamentem sukcesu ITM INDUSTRY EUROPE.

W ciągu czterech czerwcowych dni teren Międzynarodowych Targów Poznańskich stanie się areną technologicznego postępu, będąc przestrzenią równoległych wydarzeń: Targów ITM INDUSTRY EUROPE, Targów Logistyki, Magazynowania i Transportu MODERNLOG, Targów Kooperacji Przemysłowej SUBCONTRACTING oraz Salonu Odlewnictwa FOCAST. 

Patronat honorowy nad blokiem targów przemysłowych objął Minister Rozwoju i Technologii Krzysztof Paszyk oraz Polska Agencja Inwestycji i Handlu, a także Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP).  

Tej edycji po raz pierwszy towarzyszyć będą także Europejskie Targi Nauki, które mają na celu stworzenie międzynarodowej platformy wymiany wiedzy, doświadczeń oraz dobrych praktyk w obszarze badań naukowych i innowacji. Ten wyjątkowy projekt Grupa MTP realizuje wspólnie z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

– Połączenie Europejskich Targów Nauki z blokiem targów przemysłowych pozwoli stworzyć spektakularną przestrzeń łączącą technologię, biznes i naukę ułatwiając współpracę pomiędzy tymi sektorami oraz nawiązywanie kontaktów – przekonuje Anna Lemańska-Kramer, dyrektor targów ITM INDUSTRY EUROPE

ITM INDUSTRY EUROPE to najważniejsze wydarzenie przemysłowe w tej części Europy, którego trzon stanowią innowacje, technologie i maszyny. 

– Przez cztery dni uczestnicy mogą dokładnie zaplanować swój pobyt odwiedzając firmy ze swojej branży, ale także brać czynny udział w konferencjach, debatach i szkoleniach, tworzonych we współpracy z uznanymi ekspertami oraz renomowanymi organizacjami i instytucjami branżowymi. To połączenie praktyki z wiedzą czyni to wydarzenie wyjątkowym miejscem spotkań przemysłu, nauki i biznesu – dodaje Anna Lemańska-Kramer.

Ekspozycja zlokalizowana w dziesięciu pawilonach pozwoli na przedstawienie najbardziej kluczowych branż w przemyśle i logistyce. Uczestnicy będą mieli okazję do zwiedzenia salonów i stref tematycznych. Wystawcy – wiodące firmy branży zadbają o prezentację premier rynkowych oraz nowości – rozwiązań gotowych do implementacji w nowoczesnych fabrykach i magazynach.

Fabryka Przyszłości DBR77

Podczas tegorocznych targów powstanie Fabryka Przyszłości DBR77  - unikalna przestrzeń zlokalizowana w Pawilonie 4. To nie tylko stoisko. To scena, laboratorium, showroom i przestrzeń dialogu w jednym.

– Fabryka Przyszłości to nie wizja science fiction, to rzeczywistość, którą nasi klienci wdrażają tu i teraz.  Chcieliśmy stworzyć miejsce, które pokaże przemysł nie tylko przez pryzmat technologii, ale także ludzi i kompetencji. Pokaże na czym możemy budować przyszłość. Dlatego łączymy świat cyfrowych bliźniaków, robotyki i AI z debatą o różnorodności i edukacji – mówi Katarzyna Szwarocka, CMO DBR77

Serce strefy DBR77 stanowi scena, na której przez trzy dni odbywać się będą panele, wywiady i wystąpienia. Szczególnym wydarzeniem będzie konferencja „Kobiety w Fabryce Przyszłości” zaplanowana na 3 czerwca, z udziałem liderek przemysłu i ekspertek technologicznych.

Odlewnictwo przyszłości 

Tegoroczne targi ITM idą w parze z nową odsłoną Salonu Odlewnictwa FOCAST organizowanego ze Stowarzyszeniem Technicznym Odlewników Polskich. To tutaj 3 czerwca będzie można wziąć udział w panelu dyskusyjnym pt.: Odlewnictwo przyszłości: wizje polskiej branży w kontekście globalnych megatrendów”. 

Spotkanie pozwoli poznać kluczowe trendy kształtujące przyszłość odlewnictwa, dowiedzieć się, jak polska branża może sprostać globalnym wyzwaniom, oraz wysłuchać opinii uznanych ekspertów i liderów sektora.

MM Studio - specjalna strefa prezentacji, wywiadów i debat branżowych

Marka medialna MM Magazyn Przemysłowy zapowiada organizację specjalnej strefy MM Studio podczas nadchodzących targów. Wydarzenie odbędzie się na stoisku MM Magazynu Przemysłowego w pierwszych trzech dniach targowych, w godzinach 11:00-15:30.

– MM Studio na ITM Industry Europe to wyjątkowa przestrzeń dialogu, gdzie teoria spotyka się z praktyką, a doświadczenia zmieniają się w inspiracje. To tutaj zobaczymy, jak będzie wyglądał przemysł przyszłości – podkreśla Paweł Kruk, redaktor naczelny marki medialnej MM Magazyn Przemysłowy.

Więcej o MM Studio przeczytasz TUTAJ.

Skanowanie i rewolucja w utrzymaniu ruchu

Skanery 3D na cobotach umożliwiają szybkie i precyzyjne odwzorowanie uszkodzonych lub zużytych części, nawet w trudnodostępnych miejscach, bez konieczności demontażu i przerywania produkcji. Druk 3D pozwala natychmiast wykorzystać zeskanowane dane do wytworzenia elementów zastępczych, części zamiennych, niestandardowych uchwytów czy narzędzi serwisowych – dokładnie wtedy, gdy są potrzebne. Razem tworzą kompletny, zwinny system reagowania na potrzeby utrzymania ruchu – od diagnostyki po wykonanie gotowego rozwiązania. 

To jednak nie jest cała baza wiedzy, którą przygotowali eksperci SMARTTECH. Dodatkowo na stoisku Wystawcy będzie można wziąć udział w warsztatach pt.: Automatyczne projektowanie ruchu robota bez programowania (no-code). 

Efektywna produkcja i elastyczna automatyzacja

Jak zwiększyć efektywność produkcji o 15–30%? – to tytuł konferencji organizowanej 4 czerwca przez firmę Raion automatyka. Uczestnicy wydarzenia poznają cztery konkretne przykłady wdrożeń zrealizowanych w zakładach produkcyjnych, które doprowadziły do realnych oszczędności i wzrostu wydajności

W programie znajdą się m.in. studia przypadków dotyczące optymalizacji pracy obrabiarek CNC i lepszego wykorzystania parku maszynowego, cyfryzacji procesów jakościowych i skracania czasów przezbrojeń przy wykorzystaniu systemów MES w branży FMCG, a także eliminacji wąskich gardeł, reorganizacji pracy zespołów oraz zwiększania mocy produkcyjnych bez konieczności inwestowania w nowe maszyny – jedynie dzięki odpowiedniej zmianie priorytetów zarządczych.

Z kolei na stoisku firmy HTM będzie można wziąć udział w dyskusji i zobaczyć jak wygląda elastyczna automatyzacja w praktyce. Uczestników czekają trzy panele tematyczne oparte o case study. Nie zabraknie takich zagadnień: produkcja 5.0, transformacja technologiczna, wdrożenia i szybkie przezbrojenia, ekonomia i wydajność. 

Źródło: Grupa MTP

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 4/2025

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę