Czuły chwytak o długim skoku do zautomatyzowanego załadunku obrabiarek

Schunk
Reklama
Reklama

Systemy modułowe End-of-Arm firmy Schunk umożliwiają indywidualną i szybka automatyzację zadań związanych z obsługa i montażem. Modułowy system zawiera czujniki siły/momentu obrotowego, systemy wymiany i szeroką gamę chwytaków. Komponenty przygotowane są do mechanicznego i elektrycznego bezpośredniego połączenia z robotami Universal Robots wielkości 3, 5 i 10. Portfolio Plug&Work to aż 36 możliwości kombinacji pokrywających szeroki zakres aplikacji.

Teraz dla robotów o niewielkiej wadze z serii CB i e-series od Universal Robots firma Schunk po raz pierwszy oferuje niezawodny mechatroniczny chwytak o długim skoku do załadunku obrabiarki, który umożliwia stosowanie zmiennych sił chwytania rzędu 50 do 600 N z dowolnie programowanym skokiem o wielkości 42,5 mm na palec.

Dzięki chwytakowi w systemie Plug&Work firma Schunk wyznacza nowy standard pod względem elastyczności, siły i funkcjonalności dla ramion robotów Universal Robots, w środowiskach czystych i zanieczyszczonych. Ten oferujący chwytanie siłowe, inteligentny chwytak obsługuje naprzemiennie i niezawodnie rozmaite części o wadze do 3 kg, w tym detale cienkie lub wrażliwe na odkształcenie. Lita aluminiowa obudowa, stabilne prowadnice i bezszczotkowy serwomotor zapewniają wysoką wytrzymałość i trwałą, niezawodną siłę chwytania w całym zakresie skoku przy minimalnych kosztach utrzymania. W przypadku awarii zasilania uruchamiany elektrycznie hamulec gwarantuje utrzymanie położenia palców chwytaka bez potrzeby jego ponownego określania.

Reklama

Zalety – korzyści dla użytkownika

  • Regulacja siły chwytania w dużym zakresie – możliwość delikatnego lub mocnego chwytania różnych elementów
  • Długi i dowolnie programowalny skok – elastyczność przy przenoszeniu detali
  • W pełni zintegrowany elektroniczny układ sterująco-zasilający – możliwość zaprojektowania zdecentralizowanego systemu sterowania
  • Uniwersalne opcje aktywacji – łatwa integracja z serwo sterowanymi systemami za pośrednictwem magistrali PROFINET, PROFIBUS lub CAN
  • Złącza zgodne ze standardem przemysłowym – łatwe podłączanie elektryczne
  • Interfejs serwisowy: USB Host i USB Device – wygodne ustawianie parametrów i aktualizowanie oprogramowania za pomocą dysku USB lub komputera PC
  • Enkoder obrotowy oraz przełącznik typu DIP – do ręcznego adresowania magistrali Fieldbus, ustawiania przepustowości i wykonywania funkcji serwisowych

Powiązane firmy

Reklama

Minimalne nakłady na oddanie do eksploatacji

Zestaw startowy EGL składa się z inteligentnego serwochwytaka o odpowiednich płytach adapterowych, kabli, standardowych części oraz wtyczki URCaps, która znacząco upraszcza programowanie tego mechatronicznego rozwiązania. Inteligentne, łatwe do zrozumienia funkcje działające w dobrze znanym interfejsie UR oraz wstępnie skonfigurowane parametry pozwalają uruchomić i zaprogramować chwytak w ciągu 15 min. Na zamówienie, zestaw startowy może róznież zawierać uniwersalne palce chwytaka i wkładki mocujące. Pozwala to na wyjątkowo szybkie i łatwe wprowadzenie do załadunku narzędzia maszyny w lekkich robotach Universal Robots. W porównaniu z chwytakami konwencjonalnymi czas związany z projektowaniem, uruchomieniem i programowaniem zostaje skrócony z 1–2 dni do mniej niż jednej godziny.

Pełna gama systemów chwytakowych

Gama produktów Plug & Work firmy Schunk dla Universal Robots obejmuje chwytaki do współpracy człowieka z robotem, chwytaki pneumatyczne i elektryczne, czujniki i systemy wymiany. Przy maksymalnej sile chwytania między 140 a 930 Nm i w zakresie skoku od 6 do 42,5 mm, pokrywa ona szeroki zakres zastosowań zarówno w konwencjonalnej automatyce, jak i w zastosowaniach opartych na współpracy człowiek-robot. Zakres systemów chwytakowych jest dzięki temu odpowiedni zarówno dla tych, którzy rozpoczynają wdrażanie procesów automatyzacji, jak i dla profesjonalistów w branży obróbki skrawaniem, branży motoryzacyjnej i elektronicznej oraz w wielu innych branżach, których celem jest wykorzystanie potencjału automatyzacji z wykorzystaniem robotów UR.

Źródło: Schunk

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama