Czwarta inwestycja Grupy Tubądzin w Łódzkiej SSE

Reklama
Reklama

Grupa Tubądzin wybuduje nową fabrykę Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. W Podstrefie Sieradz firma zainwestuje ponad 135 mln zł oraz utworzy co najmniej 107 miejsc pracy.

Grupa Tubądzin to jeden z czołowych polskich producentów płytek ceramicznych. Ceramika Tubądzin III - wchodząca w skład Grupy Tubądzin - została utworzona we wrześniu 2015 roku w celu zrealizowania nowego projektu inwestycyjnego. W jego ramach wybudowany zostanie nowoczesny zakład produkcji płytek ceramicznych, w tym płytek podłogowych i fasadowych wytwarzanych w dużych i bardzo dużych formatach. Zgodnie z przyjętą strategią Grupy Tubądzin, efektem realizowanej inwestycji będzie poszerzenie oferty spółki o kolejne kolekcje produktów charakteryzujących się bardzo wysokimi parametrami jakościowymi i atrakcyjnym wzornictwem.

Reklama

Jeśli warunki atmosferyczne na to pozwolą, budowa nowej fabryki rozpocznie się już w styczniu 2016 r. Planowane termin ukończenia prac to październik 2016 r. Wśród zatrudnionych znajdą się pracownicy produkcji, mechanicy, jak również informatycy i technolodzy. Tych ostatnich już teraz kształci dla firmy Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie.

Reklama

Źródło: Ministerstwo Gospodarki

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama