Czyściwa MEWATEX są przyjazne dla środowiska

Czyściwa MEWATEX są przyjazne dla środowiska MEWA

Raport firmy konsultingowej Climate Partner, specjalizującej się w kwestiach związanych z ochroną środowiska i neutralnością klimatyczną, przedstawiony po przeprowadzonych badaniach porównawczych, wskazuje, iż czyściwa wielokrotnego użytku firmy MEWA w mniejszym stopniu obciążają środowisko naturalne niż jednorazowe czyściwa wykonane z celulozy.Różnice widoczne są w odniesieniu do zużycia wody oraz energii, jak też wielkości emisji CO2.

Climate Partner oferuje przedsiębiorstwom rozwiązania w zakresie ochrony klimatu: od strategii dotyczącej śladu węglowego i ochrony klimatu, aż po produkty neutralne klimatycznie, które wspierane są przez międzynarodowe projekty zorientowane na wyrównanie szkód powodowanych przez emisje. Stąd też firma Climate Partner była odpowiedzialna za badania emisji CO2 powstającej w trakcie produkcji czyściw wielokrotnego użytku MEWATEX oraz czyściw jednorazowych produkowanych z celulozy. Wszystkie wyliczenia przeprowadzone zostały w odniesieniu do jednego kilograma brudu, który został usunięty z badanych produktów oraz średniego 25-krotnego użycia czyściwa MEWATEX.

Uzyskane dane wskazują na przewagę ekologiczną czyściw wielokrotnego użytku MEWATEX w porównaniu z dwoma rodzajami jednorazowych czyściw wykonanych z celulozy i polipropylenu. Czyściwo MEWATEX może być wykorzystywane do 50 razy. Podczas wytwarzania czyściw MEWATEX jednostkowe zużycie wody wynosi 4 538 l wody/kg brudu w porównaniu z 188 500 l wody/kg brudu potrzebnymi do produkcji czyściw z celulozy. Inną istotną różnicą jest także zużycie energii: do produkcji czyściw MEWATEX potrzebnych jest 31 kWh/kg brudu, czyli 35% tego, co przy produkcji czyściw jednorazowych (87 kWh/kg brudu).  

Również w kontekście emisji gazów cieplarnianych, powstających podczas wytwarzania obydwu rodzajów czyściw, bilans ekologiczny jest na korzyść czyściw wielokrotnego użytku: 11,9 kg CO2/kg brudu w przypadku czyściw MEWATEX i 33,3 kg/kg brudu w przypadku czyściw celulozowych, co oznacza, że czyściwa firmy MEWA w trzykrotnie mniejszym stopniu obciążają środowisko naturalne. W końcu należy także zwrócić uwagę na ilość zastosowanego materiału tekstylnego, gdzie różnica jest bardziej widoczna: 25,5 kg/kg brudu materiału potrzebne jest do wyprodukowania czyściw celulozowych, podczas gdy tylko 0,5 kg/kg brudu materiałujest wystarczające na wytworzenie czyściw MEWATEX.  

Źródło: MEWA

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę