Czyściwa wielokrotnego użytku bezpieczne dla użytkowników

W czasie epidemii koronawirusa zakłady przemysłowe i warsztaty muszą zapewnić swoim pracownikom wysoki poziom bezpieczeństwa. Bezpieczne powinno być dotykanie narzędzi i używanych materiałów pomocniczych. Bawełniane czyściwa wielokrotnego użytku, oferowane przez firmę Mewa w ramach pełnego systemu usługi, spełniają ten wymóg, bowiem pranie ich w temperaturze 90°C eliminuje wszystkie niebezpieczne dla zdrowia drobnoustroje.

Istnieje obecnie wiele ograniczeń, mających na celu możliwe efektywne ograniczenie zakażenia wirusem powodującym COVID-19. Gospodarka nie może jednak całkowicie przestać funkcjonować także w takim czasie, zatem wiele zakładów przemysłowych i warsztatów kontynuuje swoją produkcje lub usługi. By utrzymać ich zdolność do działania, trzeba nadal czyścić maszyny i urządzenia. Powstaje zatem pytanie, co jest najlepsze w z punktu widzenia higieny? Pocięte szmaty, czyściwa bawełniane Mewa czy czyściwa papierowe?

Powiązane firmy

Czyściwa Mewa dostarczane są w szczelnie zamykanym bezpiecznym pojemniku (SaCon) niemal pod same drzwi danej hali produkcyjnej – także w czasie, kiedy panuje epidemia koronawirusa, bowiem Mewa jest dostawcą dla wielu placówek i firm, które mają istotne znaczenie dla zapewnienia ciągłości zaopatrzenia w niezbędne usługi i towary. Pojemniki SaCon są następnie odbierane od użytkowników, a czyściwa prane w zakładach Mewa i potem ponownie – już czyste – dostarczane są klientom. 

W naszych liniach pralniczych czyściwa prane są w temperaturze 90°C przez co najmniej 15 minut, co sprawia, że całkowicie eliminowane są wszelkie zarodki i mikroorganizmy. Tym samym nasze czyściwa można używać, pobierając je bezpośrednio z bezpiecznych pojemników SaCon – mówi Piotr Borowczyk, kierujący firmą Mewa w Polsce.

W przeciwieństwie do czyściw jednorazowych rozwiązanie to zgodne jest z zasadą zrównoważonego rozwoju. Tekstylne czyściwa po upraniu mogą być ponownie wykorzystane wiele razy. Wykluczone są „wąskie gardła” w zaopatrzeniu. Klienci firmy Mewa, kierujący zakładami lub warsztatami, mogą całkowicie skupić się na swoich zadaniach, jakie mają do wykonania, bowiem czyściwa będą dostarczone zawsze na czas i zgodnie z zamówioną ilością tam, gdzie są one akurat potrzebne. Usługa taka możliwa jest do wcześniejszego skalkulowania, a skorzystanie z niej jest efektywne dla danego zakładu, bowiem pracownicy będą w stanie efektywniej wykonać czyszczenie.

Źródło: Mewa

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę