Czystość w przemyśle i rzemiośle dzięki czyściwom wielokrotnego użytku

Czystość w przemyśle i rzemiośle dzięki czyściwom Mewa

Wymagania w odniesieniu do higieny i czystości w czasie pandemii koronawirusa zyskały nowy wymiar, także w zakładach przemysłowych i rzemieślniczych. Chociaż już przed pandemią coraz częściej stosowana była zasada, by rezygnować z produktów jednorazowych na rzecz tych wielokrotnego użytku.

Taka zamiana oznacza długą żywotność produktów, wydajność energetyczną, optymalizację zużycia wody, zastosowanie ekologicznych środków piorących i krótkie lokalne łańcuchy dostaw. Te zasady stosuje od ponad 100 lat w ramach swojego serwisu czyściw firma MEWA, dostawca usług w zakresie tekstyliów przemysłowych.

Czyściwa wielokrotnego użytku pozwalają zaoszczędzić czas i koszty oraz poprawić image firmy

Jako zewnętrzny usługodawca, zaopatrując klientów w czyściwa wielokrotnego użytku, MEWA przyczynia się do tego, że zakłady przemysłowe i rzemieślnicze mogą pracować, maszyny mogą funkcjonować, a pojazdy mogą być czyszczone i utrzymywane w odpowiednim stanie. Dla małych i dużych firm stosowanie czyściw przemysłowych wielokrotnego użytku oznacza oszczędność czasu i kosztów. Jest to korzystne w kontekście rosnących wymagań w odniesieniu do urządzeń produkcyjnych i kierowania firmą z uwzględnieniem ekologicznych rozwiązań, a jednocześnie tworzy dobry image firmy.

Już w 1997 r., jako pierwsza firma w naszej branży, uzyskaliśmy międzynarodowy certyfikat w zakresie ochrony środowiska zgodny z norma ISO 14001. Poza tym, będąc członkiem Europejskiego Stowarzyszenie Usługodawców Tekstylnych (ETSA), kształtujemy w sposób ekologiczny procesy globalizacji. W centrum naszej uwagi jest oszczędność surowców i redukcja obciążenia środowiska naturalnego do absolutnego minimum – wyjaśnia Piotr Borowczyk, dyrektor zarządzający firmy MEWA w Polsce. 

Czyściwa wielokrotnego użytku oferowane w wygodnym systemie wynajmu

MEWA oferuje usługę, która w szczególny sposób przyczynia się do eliminowania odpadów: wynajem czyściw wielokrotnego użytku. Czyściwa używane są do czyszczenia wszystkiego, co jest czyszczone w zakładzie przemysłowym. Są czyściwa przeznaczone do ogólnego czyszczenia, czyli do usuwania olejów, tłuszczów, resztek farb, rozpuszczalników, ale także są czyściwa do czyszczenia i polerowania delikatnych powierzchni w szczególnie wrażliwych obszarach.

pojemniki na czyściwa

Szeroki asortyment czyściw przeznaczony jest do różnych zastosowań w przemyśle, warsztatach samochodowych i rzemieślniczych. Wraz z czyściwami oferowany jest także odpowiedni bezpieczny pojemnik SaCon do ich przechowywania i transportu. Do chwili odebrania ich od użytkownika przez firmę MEWA czyściwa po użyciu mogą być tam składowane w sposób bezpieczny, zajmując mało miejsca oraz zgodnie z przepisami. Czyste czyściwa dostarczę są użytkownikowi w zamkniętym pojemniku SaCon, a brudne czyściwa, odbierane od użytkownika przez kierowcę serwisu, zawożone są do zakładu MEWA, gdzie są prane, i potem – już czyste - ponownie dostarczane są użytkownikowi.

Użytkownicy, którzy zdecydują się na usługi firmy MEWA, mogą całkowicie polegać na usłudze pełnego serwisu, która zapewni im to, że odpowiednia ilość czystych czyściw będzie zawsze pod ręką. Tym samym powstanie mniej odpadów i zaoszczędzone zostaną wartościowe zasoby. Cena, która jest atrakcyjna w porównaniu do ceny materiałów jednorazowych, także stanowi dodatkową zaletę, którą powinien uwzględnić potencjalny użytkownik – podsumowuje Piotr Borowczyk dyrektor zarządzający firmy MEWA w Polsce.

Źródło: MEWA

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę