Czytniki kodów kreskowych Omron V410-H

Czytniki kodów kreskowych Omron V410-H Omron

Czytniki o wysokiej rozdzielczości z serii V410-H stanowią uzupełnienie portfolio firmy Omron w zakresie przemysłowych czytników kodów kreskowych i inteligentnych kamer o szerokim zastosowaniu.Jest to wydajne, elastyczne i higieniczne rozwiązanie zarówno do użytku przemysłowego DPM (znakowanie bezpośrednie), jak i do zastosowań medycznych.

Nowa seria ręcznych czytników kodów kreskowych V410-H firmy Omron to wydajne, kompaktowe i łatwe w obsłudze rozwiązanie do wielu różnych zastosowań. Dzięki algorytmom, które umożliwiają niezawodny odczyt niewyraźnych kodów, bezpośrednich znaczników (DPM) i nawet najmniejszych symboli, trzy modele z tej serii, czyli: XD, SR i HC, zapewniają rozwiązanie identyfikacji w środowisku przemysłowym. Model SR charakteryzuje się wyjątkowo szerokim zakresem odczytu, z kolei model HC jest przeznaczony do użytku w laboratoriach medycznych i szpitalach.

Powiązane firmy

Seria V410-H opiera swoje działanie na popularnej platformie WebLink firmy Omron. Wszystkie trzy modele konfiguruje się za pośrednictwem intuicyjnego interfejsu WebLink PC i narzędzia podglądu w czasie pracy, które współpracuje z dowolnym urządzeniem z systemem Windows. WebLink umożliwia eksport obrazów do danej lokalizacji plików komputera, dostosowywanie wcześniejszych i późniejszych informacji dotyczących danych wyjściowych oraz zapisywanie lub przywracanie plików konfiguracyjnych czytnika kodów kreskowych. Dzięki temu można w łatwy sposób kopiować konfigurację czytnika do wielu innych czytników.

Za sprawą czujnika o wysokiej rozdzielczości, niezwykle szybkiemu dekodowaniu, szerokiemu zakresowi odczytu, sięgającemu nawet 1,1 metra, oraz możliwości dekodowania większości symboli: 1D, 2D i DPM, czytnik V410-H przyspiesza pracę operatorów i pomaga im uniknąć błędnych odczytów. Tryb obsługi bezdotykowej pozwala zachować wymogi dotyczące pracy bezkontaktowej, a odporność na chemiczne środki czyszczące na bazie alkoholu gwarantuje wytrzymałość czytnika na częste czyszczenie.

W przypadku ręcznych czytników kodów kreskowych do zastosowań, które wymagają klasy ochrony IP65/67 lub łączności bezprzewodowej, firma Omron ulepszyła również popularny czytnik HS-360x, wprowadzając najnowsze algorytmy dekodowania X-Mode i zaktualizowane oprogramowanie konfiguracji WebLink PC w ramach nowej marki przedsiębiorstwa. Model ten został wprowadzony na rynek pod nazwą V450-H.

Źródło: Omron

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę