Firma Dassault Systèmes doceniona za zrównoważony rozwój w 2022 r.

Dassault Systèmes doceniony za zrównoważony rozwój w 2022 r. Canva

Firma Dassault Systèmes ogłosiła, że w 2022 r. osiągnęła najwyższe wyniki w wiodących globalnych rankingach środowiskowych, społecznych i związanych z ładem korporacyjnym. Te osiągnięcia wieńczą rok kamieni milowych i poprawy wyników firmy w zakresie ESG.  

Drugi rok z rzędu firma Dassault Systèmes została włączona do Dow Jones Sustainability Index (DJSI), plasując się wśród 1% najwyżej ocenianych przedsiębiorstw w sektorze oprogramowania oraz zajmując czwarte miejsce wśród 332 globalnych koncernów. Ten wynik w jednym z najbardziej znanych indeksów oceniających wiodące światowe koncerny pod kątem zrównoważonego rozwoju i kryteriów ekonomicznych oznacza wzrost o osiem punktów w stosunku do 2021 r. Największy postęp firma zanotowała w zakresie zarządzania innowacjami, polityki środowiskowej oraz systemów zarządzania, a także w kwestiach rozwoju kapitału ludzkiego.

Powiązane firmy

Dassault Systemès Sp. z o.o.

Oprócz włączenia do rankingu DJSI, firma Dassault Systèmes po raz pierwszy uzyskała najwyższą możliwą ocenę AAA w indeksie ESG MSCI, uzyskując pozycję „lidera” w branży oprogramowania i usług. Ratingi ESG MSCI mają na celu pomiar odporności firmy na długoterminowe ryzyko ESG. Ocena AAA, podwyższona z poziomu AA uzyskanego w 2021 r., została osiągnięta dzięki wysokiemu poziomowi etyki biznesowej firmy oraz zatrzymywaniu i rozwojowi talentów.

Pozostałe osiągnięcia w 2022 r. obejmują zdobycie „Platynowego medalu” przyznawanego przez EcoVadis na podstawie oceny kwestii związanych ze środowiskiem, prawem pracy i prawami człowieka oraz kryteriami dotyczącymi etyki i zrównoważonych zamówień. Firma została także ponownie włączona do indeksu Euronext Eurozone ESG (Large 80) na podstawie szóstego miejsca w rankingu Vigeo Eiris w sektorze oprogramowania, oraz do indeksu FTSE4Good.

– Raportowanie ESG jest kluczowym obszarem zainteresowania Dassault Systèmes. Jest ono znaczące w kontekście naszych ambicji pozostania zaufanym i wiodącym partnerem w budowaniu zrównoważonej gospodarki poprzez stosowane praktyki biznesowe i zasoby ludzkie, a także dzięki doświadczeniom wirtualnych bliźniaków, dostępnych dla ponad 300 000 klientów w 12 branżach na całym świecie. Kontynuujemy budowanie świadomości, rozwiązań i zaangażowania w zrównoważony rozwój w naszej firmie, z pracownikami, a także wśród klientów w naszym globalnym ekosystemie. Każde działanie, jakie podejmujemy, jest zgodne z celem korporacyjnym, jakim jest harmonizacja produktu, natury oraz życia – powiedziała Florence Verzelen, executive vice president, industry, marketing and sustainability, Dassault Systèmes.

Poza osiągnięciami w zakresie ESG firma Dassault Systèmes potwierdziła w 2022 r. swoje zaangażowanie w zakresie zrównoważonego rozwoju, wprowadzając rozwiązanie do oceny cyklu życia produktu na platformie 3DExperience, umożliwiające klientom pomiar wpływu ich produktu i procesów na środowisko; mianując Philippine de T’Serclaes na stanowisko Chief Sustainability Officer a także podpisując Action Declaration on Climate Policy Engagement oraz oświadczenie „All In” podczas Konferencji COP27.  

Źródło: Dassault Systèmes

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę