Dassault Systemes przedstawia Solidworks 2018

Dessault Systemes
Reklama
Reklama

Firma Dassault Systemes zaprezentowała Solidworks 2018, najnowszą ofertę aplikacji 3D przeznaczonych dla projektantów i inżynierów. 

Solidworks 2018 obejmuje zintegrowane rozwiązania wspomagające proces wytwarzania produktów, od etapu projektowania po etap produkcji. Pozwalają one także wszystkim przedsiębiorstwom, bez względu na wielkość, dokładniej przemyśleć własne podejście do wytwarzania części i całych produktów, a także szybciej wprowadzać na rynek powstałe w efekcie tej analizy innowacyjne pomysły. Jest to szczególnie ważne w warunkach zyskującej na znaczeniu koncepcji ekonomii doświadczeń (eng. experience economy).

Reklama

Solidworks 2018 to środowisko 3D zintegrowane z platformą 3DExperience Dassault Systemes, którego celem jest wsparcie kompleksowej strategii firmy, łączącej procesy od projektowania do produkcji, poprzez rozwiązania usprawniające współpracę pomiędzy różnymi działami zaangażowanymi w rozwój produktu. W efekcie tak zintegrowanego procesu firmy mają możliwość realizacji koncepcji inteligentnej produkcji, u podstaw której leży ujednolicony i niezakłócony przepływ danych, dostępnych dla wszystkich zespołów zaangażowanych w rozwój produktu, niezależnie od ich lokalizacji czy formatu danych, jakie generują – bez potrzeby przenoszenia tych danych między systemami.

Wiele naszych projektów wymaga spawania płyt i części z blachy, a większość firm stosuje techniki szczelin montażowych i zaczepów – powiedział Edson Gebo, właściciel, Digital Detail & Design. – Nowa funkcjonalność Solidworks ‘tab and slot’ pozwala zaoszczędzić dużo czasu w porównaniu z tworzeniem tych funkcji ręcznie, a to zdecydowanie przełoży się na skrócenie czasu przekazania projektu na produkcję.

Na współczesnych rynkach trwa zaciekła konkurencja, a lojalność klientów zyskują jedynie przedsiębiorstwa oferujące im nie tylko fizyczny produkt, ale też pozytywne doświadczenia płynące z jego posiadania i użytkowania. Inspiruje to przedsiębiorstwa do wdrażania innowacji we wszystkich aspektach ich działalności, by przestarzałe struktury organizacyjne, procesy i narzędzia nie powodowały, że działy odpowiedzialne za rozwój, projektowanie i produkcję wciąż funkcjonują niezależnie, co może prowadzić do błędów mających negatywny wpływ na współpracę, planowanie i budżety.

Powiązane firmy

Reklama

Dzięki Solidworks 2018 poszczególne działy mogą pracować równolegle w celu szybszego i efektywniejszego kosztowo projektowania produktu lub części, analizy jego funkcji i możliwości wytwarzania, zarządzania danymi i powiązanymi procesami, uproszczenia i automatyzacji produkcji oraz przeprowadzania kontroli jakości produktu. Wszelkie zmiany w konstrukcji i technologii wykonania mogą być szybko i łatwo wdrożone, a następnie automatycznie uwzględnione we wszystkich powiązanych modelach, programach NC, rysunkach płaskich i dokumentacji. Jest to możliwe dzięki wspólnemu źródłu danych, którym jest model niosący od początku informacje potrzebne w kolejnych etapach.

Kluczową dla tego procesu funkcją Solidworks 2018 jest Solidworks CAM – nowa aplikacja, która zapewnia obróbkę opartą na regułach wynikających z uczenia się, które pozwalają na automatyzację programowania obróbki. Projektanci i inżynierowie mogą lepiej zrozumieć, jak ich konstrukcje są produkowane, by podejmować bardziej świadome decyzje, a także szybko tworzyć prototypowe części oraz panować nad jakością, kosztami i czasem dostarczenia. Aplikacja ta umożliwia również zespołom realizację nowych strategii produkcji wykorzystujących dostosowane do wymogów klienta części, które są projektowane i programowane automatycznie w ciągu sekund, a nie godzin.

Podstawą pozytywnych doświadczeń konsumentów jest dobrze zaprojektowany produkt, powstały dzięki wydajnemu sposobowi jego wytwarzania. Solidworks 2018 daje użytkownikom więcej niż tylko inteligentne podejście do wytwarzania części lub produktów, pomaga również przedsiębiorstwom przekształcać wyobraźnię w innowacje i budować ekosystemy – powiedział Gian Paolo Bassi, dyrektor generalny, Solidworks, Dassault Systemes.

Źródło: Dassault Systemes

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama