DataLogger IG - rejestrator danych dla serwisu i diagnostyki przekładni przemysłowych

DataLogger IG - rejestrator danych dla serwisu i diagnostyki SEW-EURODRIVE Polska

DataLogger IG od SEW-EURODRIVE Polska to zestaw diagnostyczno-serwisowy, który został zaprojektowany w odpowiedzi na potrzebę ciągłego monitorowania parametrów pracy przekładni przemysłowych.

DataLogger IG od SEW-EURODRIVE Polska to unikalne rozwiązanie z zakresu konserwacji prewencyjnej w erze cyfrowej, które pozwala na wczesne ostrzeganie przed krytycznymi zmianami stanu i rozpoznawanie trendów na podstawie monitorowania. Ponadto, dzięki inteligentnej prezentacji danych, zmniejszamy ryzyko przestojów oraz zwiększamy oszczędność zasobów, efektywnie wykorzystując możliwości przekładni i całej maszyny.

Powiązane firmy

SEW-Eurodrive Polska Sp. z o.o.

Czym się wyróżnia DataLogger IG?

Kompaktowa budowa, 7-calowy, dotykowy ekran HMI oraz możliwość wyposażenia w szeroki zakres czujników w standardzie 4-20 mA pozwalają na skonfigurowanie DataLogger IG w taki sposób, by spełniał unikalne potrzeby i wymagania klientów, zależne od aplikacji.

DataLogger IG od SEW-EURODRIVE Polska umożliwia bieżącą kontrolę parametrów pracy przekładni przemysłowych, takich jak wibracje, temperatura, poziom oleju czy ciśnienie. Dzięki stałemu monitorowaniu stanu przekładni przemysłowej, istotne z punktu widzenia eksploatacji zmienne parametry pracy przekładni przemysłowych są cyklicznie rejestrowane, jednocześnie zapewniając ich podgląd w każdej chwili.

DataLogger IG - czujniki pomiarowe

Pomimo szerokiego spektrum możliwych do zastosowania czujników, najczęściej wybierany zestaw pomiarowy obejmuje następujące urządzenia peryferyjne:
• Czujniki prędkości drgań (2 szt.)
• Czujnik temperatury
• Czujnik minimalnego poziomu oleju
• Czujnik ilości oleju lub ciśnienia

DataLogger IG obsługuje także wiele rezystancyjnych czujników temperatury (Pt100, Ni100, Cu100, Pt1000) oraz szeroki wybór termopar (B, J, K, N, R, S). W zestawie diagnostycznym DataLogger IG producent zastosował czujniki wartości skutecznej prędkości drgań zgodnie z normą DIN ISO 10816-3.

Pozwala to na błyskawiczną ocenę kondycji technicznej przekładni, a w połączeniu z ciągłym monitoringiem temperatury oleju daje możliwość zoptymalizowania momentu jego wymiany.

DataLogger IG - niezależny i przejrzysty

Zestaw diagnostyczno-serwisowy DataLogger IG jest urządzeniem w pełni niezależnym. Co to oznacza? Nie wykorzystuje on zewnętrznych zasobów obliczeniowych klienta oraz nie generuje nadmiernych obciążeń transferu danych w sieci.

Co więcej, podłączony do sieci Ethernet IP klienta umożliwia akwizycję danych z maksymalnie ośmiu kanałów pomiarowych. Zebrane dane zapisywane są bezpośrednio, bezpiecznie i w czytelny sposób na komputerze użytkownika.

Zastosowanie pojemnościowego, dotykowego, 7-calowego wyświetlacza pozwala na czytelną prezentację aktualnego statusu przekładni w formie wykresów, danych pomiarowych, rysunków technicznych oraz specyfikacji części zamiennych. Opracowane rozwiązanie HMI cechuje się dodatkowo dużą wszechstronnością w sposobie prezentacji i wyboru wyświetlanych treści, w zależności od potrzeb i wymagań użytkownika.

Zalety rozwiązania:
• Kompaktowa budowa
• Szczelność IP54
• Możliwość pełnej personalizacji wyświetlacza HMI
• Szeroki wybór czujników
• Niezależność od infrastruktury zewnętrznej
• Logowanie 8 kanałów parametrycznych
• Możliwość połączenia za pomocą Ethernet IP

Korzyści dla użytkownika:
• Ciągły monitoring parametrów pracy przekładni
• Prosty, personalizowany interfejs graficzny
• Jednoznaczne komunikaty o stanie przekładni
• Ciągła kontrola stanu oraz żywotności oleju
• Bezpieczeństwo maszyn i procesów
• Zmniejszona ilość nieplanowanych przestojów

Oferta firmy SEW-EURODRIVE Polska obejmuje dostawę urządzenia rejestrującego, oprogramowanie, komplet zdefiniowanych czujników, montaż oraz uruchomienie – wszystko od jednego dostawcy.

Źródło: Na podstawie informacji prasowej firmy SEW-EURODRIVE Polska

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę