DB Energy będzie zarządzać jednostką kogeneracycjną dla BWI Poland Technologies

CC/Wikimedia
Reklama
Reklama

Firma DB Energy podpisała umowę na wytwarzanie oraz sprzedaż energii i ciepła z jednostki kogeneracyjnej w zakładzie BWI Poland Technologies w Balicach. Umowa została zawarta na 10 lat. Szacunkowe roczne przychody z kontraktu wyniosą ok. 2,75 mln zł.

– Projekt dla BWI Poland Technologies umacnia pozycję DB Energy jako partnera w zarządzaniu efektywnością energetyczną przedsiębiorstw. Zaangażowanie profesjonalnej firmy do obsługi i nadzoru nad efektywnością instalacji pomaga w osiąganiu zakładanych oszczędności energii i zapewnia ciągłość produkcji – powiedział Krzysztof Piontek, prezes DB Energy.

Reklama

Zawarcie umowy na realizację projektu kogeneracyjnego stanowi kolejny krok związany z przyjętą strategią rozwoju przedsiębiorstwa, obejmującą m.in. wdrażanie projektów inwestycyjnych służących zwiększaniu efektywności energetycznej w przedsiębiorstwach przemysłowych. 

BWI Technologies to spółka z branży motoryzacyjnej, która zajmuje się projektowaniem i produkcją oryginalnych części zawieszeń, głównie amortyzatorów, dla kluczowych producentów samochodów na całym świecie. Realizacja projektu związana jest z optymalizacją zużycia energii w zakładzie produkcyjnym BWI.

Reklama

Źródło: DB Energy

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama