Dlaczego warto wybrać wycinarkę laserową o mocy 12 kW?
To nowoczesne urządzenia, które wyróżniają się licznymi zaletami. Są nie tylko doskonałą i o wiele bardziej opłacalną alternatywą dla urządzeń działających w technologii CO2, ale również same w sobie posiadają mnóstwo atutów, które pozwalają na rozwinięcie produkcji i podniesienie jej jakości, co bezpośrednio wpływa na korzyści dla przedsiębiorstwa.
Praca opisywanych urządzeń bazuje na sprawnym procesie zamiany energii elektrycznej bezpośrednio w światło. Technologia fiber pozwala na cięcie blach i innych materiałów o różnej grubości od bardzo cienkich po bardzo grube.
Długość fali wynoszącej w laserze fiber liczy 1,064 mikrometra. Posiada ona również bardzo małą średnicę. Właściwości te wpływają na intensywność, która jest nawet 100 razy większa niż w przypadku urządzeń CO2 o podobnej mocy. Warto podkreślić, że maszyny o mocy 12 kW osiągają przyspieszenia 6G, prędkości cięcia do 150 m/min oraz pozycjonowania do 350 m/min.
Konsumenci mogą liczyć również na stabilny proces cięcia, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej wydajności energetycznej. Wycinarka laserowa o mocy 12 kW tnie stal nierdzewną do 40 milimetrów grubości, z kolei aluminium do 35 milimetrów. Urządzenia te są zaprojektowane w taki sposób, aby doskonale sprawdzały się nawet po 100 000 godzin pracy. Przez ten czas nie muszą się Państwo martwić o konserwację, serwisowanie czy wymianę jakichkolwiek komponentów lasera.
Nie można zapominać również o kompaktowej budowie urządzenia. Sama konstrukcja zajmuje niewiele miejsca, pozwalając oszczędzić tym samym cenną przestrzeń w hali. Co ważne - źródło lasera fiber może być ustawione daleko od maszyny, nawet w innym pomieszczeniu. Dodatkowym atutem konstrukcji jest fakt iż źródło lasera może być swobodnie wkomponowane zintegrowane z obudową maszyny.
Co zyskują konsumenci przesiadając się na laser fiber?
Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na wysoką wydajność pracy systemu. Zwiększa się również jego dynamika. Jednocześnie zachowana zostaje wysoka precyzja cięcia i bezawaryjność. Największą korzyścią jest jednak fakt możliwości uzyskania wyraźnych oszczędności w użytkowaniu, przede wszystkim dzięki minimalnym wymaganiom serwisowym, niskim kosztom eksploatacji, a także niewielkiemu zużyciu energii.
Podsumowując, laser włóknowy jest jak telewizor LED, natomiast laser CO2 można porównać do telewizora kineskopowego. Obie technologie mają się do siebie jak mikroprocesor do lampy elektronowej. Jest to więc przepaść technologiczna. Jeśli więc właściciel danego przedsiębiorstwa chce zadbać o jego rozwój, zwiększyć wydajność, a tym samym przychody, nie powinien się długo zastanawiać.
Fiber to nowoczesność, bezawaryjność, łatwość obsługi, precyzja i ogromne oszczędności zarówno jeśli chodzi o energię elektryczną, przestrzeń użytkową, jak i koszty serwisowania czy wymiany uszkodzonych elementów. To rozwiązanie stanowiące nie tyle alternatywę dla laserów CO2, ale będące gigantycznym skokiem do przodu.
Źródło: Eagle