Dociski boczne ułatwiające dociskanie, blokowanie i przytrzymywanie

Elesa+Ganter
Reklama
Reklama

Dociski boczne serii GN 415 są kolejnym uniwersalnym produktem, który z powodzeniem znajdzie zastosowanie zarówno w branży maszynowej, jak i w wielu innych aplikacjach.

Dociski GN 415 posiadają metalowy korpus, który służy do montażu oraz pełni rolę wieloklinowej tulei prowadzącej. Wewnątrz tulei na sprężynie jest osadzony element dociskowy, a całość łączy jedna śruba.

Reklama

Dociski GN 415 są dostępne w trzech rozmiarach, a każdy z nich może zostać wyposażony w element dociskowy wykonany ze stali nierdzewnej AISI 630 lub z tworzywa sztucznego na bazie POM. Ponadto, elementy dociskowe posiadają różne kształty, a ich powierzchnia jest gładka lub radełkowana. Dzięki wieloklinowemu połączeniu, możliwe jest zorientowanie elementu roboczego względem korpusu w czterech pozycjach.

Wymienione cechy sprawiają, że spektrum potencjalnych zastosowań jest szerokie. Z powodzeniem sprawdzą się one w takich zastosowaniach jak: oprzyrządowanie technologiczne, maszyny i urządzenia produkcyjne, zabudowy pojazdów, ogrody zimowe, zadaszenia czy urządzenia rolnicze.

Reklama

źródło: Elesa+Ganter

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama