Doppstadt z nowościami na IFAT 2016

Doppstadt
Reklama
Reklama

Podczas Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska – Woda, Ścieki, Odpady, Recycling, które odbędą się w Monachium od 30 maja do 3 czerwca tego roku, Doppstadt zaprezentuje swoje najnowsze rozwiązania w zakresie przeróbki odpadów, odzyskiwania i wykorzystania surowców.

Firma pokaże w praktycznym działaniu najnowsze maszyny i technologie na terenie przeznaczonym do pokazów targowych, udostępnionym przez Niemiecki Związek Producentów Maszyn i Urządzeń (VDMA) oraz Związek Producentów Branży Budowlanej, Urządzeń dla Ochrony Środowiska i Maszyn (VDBUM), a także na terenie wystawowym pomiędzy halami C1 oraz C2. Punktami kulminacyjnymi prezentacji będą: systemowe rozdrabnianie, separowanie biomasy jak również separacja przy pomocy strumienia powietrza i sortowanie na różne frakcje.

Reklama

Jeden system, dwie technologie, dwie światowe nowości

Jednym z produktów będzie nowy separator gwiaździsty HS 800 Selector, w połączeniu z rozdrabniaczem DW 3060 Typ F. Ponadto zostanie zaprezentowana kolejna nowość - separator gwiaździsty DHS 514 Selector, umieszczony w tylnej części urządzenia DW 3060 Typ F, poruszającym się razem z umieszczonym na podwoziu gąsiennicowym rozdrabniaczem. System ten łączy w sobie dwie technologie recyklingu: system rozdrabnia (drewna odpadowego, gałęzi i tworzywa sztucznych) oraz system przesiewania - tworząc materiał, mający wymaganą wielkość ziarna. Ważna zaletą tego systemu jest uzyskanie materiału bez dużej ilości materiału drobnego. Niepożądany udział drobnych elementów w produkcie końcowym redukowany jest do możliwego minimum. Separator gwiaździsty, umieszczony w tylnej części urządzenia DW 3060 Type F, pracuje bez oddzielnego napędu i przy pomocy taśmy powrotnej podaje nadwymiar do ponownego procesu rozdrabniania. Tym samym materiał wyjściowy doprowadzony zostaje do wcześniej zdefiniowanej wielkości. Dzięki takiej technologii o charakterze cyrkulacyjnym, pozwalającej zoptymalizować efekty działania, powstaje wysokiej jakości produkt końcowy o jednorodnej wielkości frakcji. Zaopatrzone w gąsienice urządzenie może być wykorzystywane w sposób elastyczny w różnych lokalizacjach oraz może być uzupełniane o sprawdzone w działaniu elementy modułowe firmy Doppstadt, jak też o różne wały czy narzędzia rozdrabniające.

Reklama

Będzie też można zobaczyć mobilny rębak DH 910 SA, wyposażony w obrotowy przenośnik taśmowy zamiast komina wyrzutowego. Rozdrabniany materiał nie jest już przepuszczany przez wentylator i komin wyrzutowy, lecz transportowany jest tylnym przenośnikiem taśmowym, obracanym w zakresie od 60 do 90 stopni w kierunku wylotu. Dzięki temu udział drobnych elementów zredukowany jest do minimum i zwiększona jest przepustowość urządzenia. Pnie drzewne o średnicy do 900 mm rozdrabniane są do postaci zrębków o dokładnie sklasyfikowanej wielkości. Nowy, produkowany już seryjnie, uniwersalny rozdrabniacz AK 560 EcoPower uzupełnia pokaz na terenie VDMA o obszar przetwarzania gałęzi i odpadów drzewnych. Rozdrabniacz ten łączy w sobie zalety serii poprzedników z bardziej wydajnymi, ale oszczędniejszymi i bardziej ekologicznymi rozwiązaniami w zakresie silników.

Na terenie wystawowym VDBUM firma Doppstadt pokaże między innymi dwa przodujące rozwiązania w zakresie technologii recyklingu, prezentując nowy, zaopatrzony w gąsienice, mobilny separator powietrzny WS 2000 K. Zaraz po zainstalowaniu separator przekonuje nadzwyczaj dużą wydajnością w zakresie separacji: podawany materiał separuje nawet na cztery frakcje. Na terenie pokazów separator powietrzny pracuje razem ze swoim „kolegą“ - przesiewaczem Doppstadt, który wstępnie separuje podawany materiał na drobne i większe elementy. Zanieczyszczona jeszcze mieszanina większych elementów materiału, składająca się np. z kamieni, folii, biomasy czy resztek metalu, podawana jest bezpośrednio do separatora powietrznego i tam następuje jej rozdzielnie na poszczególne elementy składowe.

Źródło: Doppstadt

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama