Drugi piec próżniowy Vector dla światowego producenta systemów wytwarzania energii

Drugi piec próżniowy Vector dla światowego producenta Seco/Warwick

Jednokomorowy, wysokociśnieniowy 2-barowy piec próżniowy do hartowania Vector, zapewnia dodatkowe możliwości w zakresie procesów obróbki cieplnej, w tym spiekania i wyżarzania w wysokiej próżni. Piec został zaprojektowany tak, aby osiągać wysokie poziomy próżni, potrzebne do specjalistycznych zastosowań partnera. Podobne urządzenie producent komponentów jądrowych zamówił w ubiegłym roku.

– Kontynuacja współpracy z tym partnerem jest efektem nie tylko jakości naszych urządzeń, ale także doskonałych relacji. Dużo zainwestowaliśmy we współpracę przy pierwszym projekcie i ta inwestycja naprawdę się opłaciła. Złożenie drugiego zamówienia potwierdziło nie tylko jakość naszego urządzenia, ale także dobrą pracę zespołową i profesjonalną obsługę klienta – powiedział Piotr Zawistowski, dyrektor zarządzający Seco/Vacuum.

Powiązane firmy

Piec 2-barowy jest wyposażony w metalową strefę grzejną i wysokopróżniową pompę dyfuzyjną. Jako gaz procesowy wykorzystuje argon. Piec zostanie wyposażony w najnowocześniejszy system sterowania Seco/Warwick. Ten jednokomorowy, poziomy piec próżniowy można dostosować do wielu procesów, więc stanowi on idealną bazę do obsługi wielu specjalistycznych funkcji wymaganych przez klienta. 

Próżniowy piec do obróbki cieplnej Vector jest koniem pociągowym w branży obróbki cieplnej, cieszącym się zaufaniem zarówno producentów mających własne zakłady obróbki cieplnej, jak i hartowni usługowych. Wykonuje szeroki zakres procesów, w tym: hartowanie, odpuszczanie, wyżarzanie, przesycanie, lutowanie twarde, spiekanie, a także nawęglanie niskociśnieniowe. Vector wytwarza czyste, jednolite detale wysokiej jakości z powtarzalną dokładnością i bez utlenienia. Jego wszechstronności dorównuje tylko jego niezawodność.

Źródło: Seco/Warwick

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę