Dyspozytorzy i karetki pogotowia z systemem Globemy i Pentegy

medicamo.pl
Reklama
Reklama

Do końca 2014 r. powstanie w Polsce jednolity System Wspomagania Dowodzenia dla Państwowego Ratownictwa Medycznego. Konsorcjum firm Pentegy i Globema podpisało umowę z Centrum Projektów Informatycznych na realizację i dostawę systemu. Łączna wartość kontraktu to ok. 8 milionów złotych brutto.

Firmy Pentegy S.A. i Globema sp. z o.o. podpisały umowę z Centrum Projektów Informatycznych (CPI) na realizację ogólnokrajowego Systemu Wspomagania Dowodzenia Państwowego Ratownictwa Medycznego (SWD PRM). Zgodnie z harmonogramem system powstanie do końca 2014 r. Wspólna oferta firm Globema i Pentegy została wybrana jako najkorzystniejsza w przetargu ogłoszonym przez Centrum Projektów Informatycznych.

SDW PRM będzie częścią większego Systemu Informatycznego Powiadamiania Ratunkowego (SIPR), który ujednolica współpracę służb ratunkowych w całym kraju. SWD PRM zostanie zintegrowany z systemami Centrów Powiadamiania Ratunkowego, Uniwersalnym Modułem Mapowym, Systemem Informacji Medycznej oraz innymi systemami dziedzinowymi.

Głównym użytkownikiem SWD PRM będą Dyspozytorzy Zespołów Ratownictwa Medycznego (dysponowanie zasobami) oraz ZRM – gdzie system będzie wspierał Zespoły w dojeździe na miejsce zdarzenia oraz w prowadzeniu dokumentacji medycznej PRM. Globema ma na swoim koncie wdrożenia rozwiązań informatycznych usprawniających zarządzanie służbami mobilnymi poprzez optymalizację realizacji zadań w terenie.

Zamówienie jest finansowane w ramach projektu System Informatyczny Powiadamiania Ratunkowego realizowanego w Programie Operacyjnym Innowacyjna Gospodarka (POIG) Oś priorytetowa VII.

Reklama
Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama