Ekologiczne technologie Seco/Warwick podbijają USA

Ekologiczne technologie Seco/Warwick podbijają USA Seco/Warwick

Od lat Seco/Warwick, producent pieców przemysłowych do cieplnej obróbki metali, wdraża innowacje w tym zielone technologie. Dotychczas głównymi beneficjentami rozwiązań były przedsiębiorstwa z Europy, które do ich wdrożeń były zachęcane przez Unię Europejską. Od czasu podpisania Inflation Reduction Act (IRA) w USA ta sytuacja się zmienia. Warty 369 mld dolarów program w praktyce oznacza przede wszystkim dotacje i ulgi podatkowe, wspierające rozwój amerykańskiego sektora energii odnawialnej oraz elektromobilności. Seco/Warwick w USA oferuje produkty, wpisujące się w te branże i ekologiczny trend.

Powiązane firmy

SECO/WARWICK S.A.

Według założeń program IRA do końca obecnej dekady ma przyczynić się on do obniżenia o 40% emisji CO₂ w porównaniu z poziomem z 2005 r. Najbardziej spektakularnym jego skutkiem jest wygenerowany przez ten program impuls inwestycyjny w amerykańskim przemyśle. Już na koniec listopada 2022 r., według wyliczeń agencji Bloomberg, dzięki rządowym preferencjom, ogłoszono przedsięwzięcia o wartości ok. 26 mld dolarów.

Seco/Warwick wdraża ekologię w amerykańskim przemyśle

Ekologiczne podejście mamy zapisane w naszej misji, w której deklarujemy, że „tworzymy innowacyjne produkty, dające naszym klientom niezawodne, bezpieczne i proekologiczne rozwiązania do obróbki cieplnej i metalurgii. Amerykańskie spółki Grupy Seco/Warwick doskonale rozumieją te potrzeby rynku oferując innowacyjne i ekologiczne rozwiązania próżniowe, CAB czy lutowania aluminium na zachodniej półkuli – powiedział Sławomir Woźniak, prezes zarządu Grupy Seco/Warwick.
 
Na rynku amerykańskim zielone technologie próżniowe, np.: LPC, azotowanie czy wysoka próżnia doskonale wpisują się w program IRA. Piece Seco/Vacuum (amerykańskiej spółki córki z Grupy Seco/Warwick) pracują dla branży energetycznej czy lotniczej wpływając na zwiększanie ochrony środowiska naturalnego. Jak? Próżnia jako atmosfera ochronna i technologiczna eliminuje konieczność stosowania szkodliwych gazów procesowych i ich emisji do otoczenia, skrócenie czasu nawęglania to zmniejszenie kosztów i energochłonności czy oferując elastyczność operacyjną i umożliwiając pracę na żądanie – powiedział Piotr Zawistowski, dyrektor zarządzający Seco/Vacuum, amerykańskiej spółki należącej do Grupy Seco/Warwick.

Druga amerykańska spółka Grupy Seco/Warwick – Seco/Warwick USA, może także być beneficjentem programu IRA.

Działalność Seco/Warwick USA skupia się na urządzeniach CAB i do lutowania aluminium. Dobrze zaprojektowany piec oznacza większą efektywność, a co za tym idzie mniejsze zużycie mediów. A zatem ekologia oznacza także ekonomię. By wdrożenia chroniące środowisko się przyjęły, muszą także nieść ze sobą realne zyski. Dlatego dbamy o to, by innowacja przynosiła benefity w postaci: skrócenia czasu procesów, większej wydajności czy mniejszego zużycia gazów. Ostatnio sfinalizowaliśmy zamówienie dla producenta aluminium na nowy piec do topienia aluminium. Piec zakończy jeden pełny cykl w mniej niż 6 godzin, dla czterech wsadów dziennie, uzyskując łącznie od 154 000 do 180 000 kg na dzień. Jest to imponująco duża wydajność produkcyjna, a osiągnięcie jej wymaga równie imponująco niskiego zużycia paliwa. Taka wydajność nie ogranicza się jednak do fabrycznie nowych pieców. Seco/Warwick USA może również wyposażyć stare piece dowolnego producenta w najnowszą technologię czystych palników, odzysk ciepła, ładowarki, izolację, sterowniki PLC i inne – skomentował Marcus Lord, dyrektor zarządzający Seco/Warwick USA.

Wśród nowych inwestycji w USA, dominują fabryki związane z produkcją baterii oraz elektromobilnością. Udało się już zachęcić do zainwestowania takie japońskie koncerny jak Honda, Toyota czy Panasonic, koreańskie LG oraz Hyundai, niemieckie BMW, chiński Envision, a także amerykański Our Next Energy. Natomiast w sektorze fotowoltaiki są to m.in. amerykańskie First Solar, szwajcarski Meyer Burger Technology, włoski Enel, koreański Hanwha Q Cells czy hinduski Waaree Energies.

IRA ma więc potencjał do tego, aby tchnąć nową perspektywę w amerykański przemysł, również w tych stanach, które lata industrialnej świetności wydawały się mieć za sobą. Chodzi m.in. o stany: Michigan oraz Indiana, Ohio i Pensylwania, w której siedzibę ma zarówno Seco/Vacuum jak i Seco/Warwick USA.

Piece, które zmieniają oblicze przemysłu ciężkiego

Wdrażane w Grupie Seco/Warwick innowacje związane bezpośrednio z produkowanymi urządzeniami dotyczą m.in. ekologii. Piece próżniowe wykorzystują próżnię (podciśnienie uzyskiwane poprzez odpompowanie powietrza) jako atmosferę ochronną dla powierzchni obrabianych cieplnie części.
 
Dla technologii aluminiowych przykładem rozwiązania ekologicznego może być opatentowana technologia Vortex nagrzewania dyszowego rulonów aluminiowych, która redukuje czas obróbki elementów nawet o 30% w porównaniu do innych dostępnych technologii.

Grupa Seco/Warwick jest liderem w zakresie wdrażania ekologicznych rozwiązań w systemach obróbki cieplnej metali. Stawia na zielone rozwiązania tworzone i używane, a ekologiczne podejście ma zapisane w misji, w której deklaruje tworzenie innowacyjnych produktów dających klientom niezawodne, bezpieczne i proekologiczne rozwiązania do obróbki cieplnej i metalurgii.

Źródło: Seco/Warwick

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 9/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę