Ekonomiczne pokrętła do zastosowań higienicznych od Elesa+Ganter

Ekonomiczne pokrętła do zastosowań higienicznych Elesa+Ganter

Rodzina pokręteł VTT stworzona została z myślą o aplikacjach wymagających zachowania wysokiego stopnia higieny. Dzięki specjalnej konstrukcji i zastosowanym materiałom, to idealne rozwiązanie do maszyn i urządzeń, których części muszą być często myte za pomocą wody lub pary wodnej.

Nowe pokrętła to połączenie stali nierdzewnej AISI 304 z wzmocnionym włóknem szklanym technopolimerem na bazie poliamidu (PA). Kształt pokrętła zapewnia doskonały chwyt, nawet w rękawicach roboczych. Gładka powierzchnia o małej chropowatości oraz specjalny kształt bez zagłębień, zapobiega zbieraniu się nieczystości na powierzchni, co zwiększa łatwość czyszczenia.

Powiązane firmy

Rys. 1 Budowa pokrętła VTT-SST, VTT-SST-p

Pokrętła VTT występują w dwóch wariantach (Rys.1):

  • VTT-SST z wtopką ze stali nierdzewnej AISI 304, z nieprzelotowym otworem gwintowanym, dostępne w czterech wielkościach Ø25 – Ø50 mm, w zakresie gwintów M5-M10,
  • VTT-SST-p z trzpieniem gwintowanym ze stali nierdzewnej AISI 304 ze sfazowanym płaskim czołem, dostępne w czterech wielkościach Ø25 – Ø50 mm, w zakresie gwintów M5x10-M10x40.

Połączenie technopolimeru ze stalą nierdzewną powoduje, iż pokrętła VTT mogą być stosowane w środowiskach zagrożonych korozją elektrochemiczną, jak i w większości przypadków chemiczną. Stanowią one ekonomiczną alternatywę dla pokręteł nierdzewnych, stosowanych dotychczas w takich warunkach.

Źródło: Elesa+Ganter

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę