Elementy zatrzaskowe ze stali lub stali szlachetnej

Elementy zatrzaskowe ze stali lub stali szlachetnej Kipp

Elementy zatrzaskowe są używane do łączenia kształtowego dwóch części w dowolnej pozycji kątowej. Elementy zatrzaskowe z uzębieniem wewnętrznym można dowolnie zestawiać z elementami zatrzaskowymi z uzębieniem zewnętrznym, zależnie od przypadku zastosowania i możliwości montażu. Sprężyna dociskowa ułatwia szybkie przestawianie na nową pozycję kątową.

Dostępne w ofercie firmy KIPP standardowe elementy zatrzaskowe wykonane są ze stali (1.0718) lub stali nierdzewnej (1.4305), sprężyna – ze stali nierdzewnej (1.4310), a śruby z łbem walcowym – ze stali lub stali nierdzewnej A 2. Dostępne są także wersje ze stali oksydowanej lub stali szlachetnej niepowlekanej, ze sprężyną niepowlekaną oraz śrubami z łbem walcowym ze stali czarnej o klasie wytrzymałości 8.8 lub ze stali szlachetnej A 2-70 niepowlekanej.

Powiązane firmy

>>Zobacz więcej o elementach zatrzaskowych ze stali lub stali nierdzewnej<<

W przypadku elementów zatrzaskowych z uzębieniem wewnętrznym o formie A i B w zakresie dostawy znajdują się 2 śruby z łbem walcowym i gniazdem sześciokątnym M3x8 względnie M5x10. W przypadku natomiast elementów zatrzaskowych z uzębieniem zewnętrznym (forma E-H) w zakresie dostawy znajduje się sprężyna dociskowa ze stali nierdzewnej.

Elementy zatrzaskowe wykorzystuje się do rotacyjnej regulacji elementów konstrukcyjnych. Poszczególne elementy można ze sobą łączyć zależnie od konkretnego przypadku zastosowania.

Źródło: KIPP

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę