Elementy zatrzaskowe ze stali lub stali szlachetnej

Kipp
Reklama
Reklama

Elementy zatrzaskowe są używane do łączenia kształtowego dwóch części w dowolnej pozycji kątowej. Elementy zatrzaskowe z uzębieniem wewnętrznym można dowolnie zestawiać z elementami zatrzaskowymi z uzębieniem zewnętrznym, zależnie od przypadku zastosowania i możliwości montażu. Sprężyna dociskowa ułatwia szybkie przestawianie na nową pozycję kątową.

Dostępne w ofercie firmy KIPP standardowe elementy zatrzaskowe wykonane są ze stali (1.0718) lub stali nierdzewnej (1.4305), sprężyna – ze stali nierdzewnej (1.4310), a śruby z łbem walcowym – ze stali lub stali nierdzewnej A 2. Dostępne są także wersje ze stali oksydowanej lub stali szlachetnej niepowlekanej, ze sprężyną niepowlekaną oraz śrubami z łbem walcowym ze stali czarnej o klasie wytrzymałości 8.8 lub ze stali szlachetnej A 2-70 niepowlekanej.

>>Zobacz więcej o elementach zatrzaskowych ze stali lub stali nierdzewnej<<

W przypadku elementów zatrzaskowych z uzębieniem wewnętrznym o formie A i B w zakresie dostawy znajdują się 2 śruby z łbem walcowym i gniazdem sześciokątnym M3x8 względnie M5x10. W przypadku natomiast elementów zatrzaskowych z uzębieniem zewnętrznym (forma E-H) w zakresie dostawy znajduje się sprężyna dociskowa ze stali nierdzewnej.

Reklama

Elementy zatrzaskowe wykorzystuje się do rotacyjnej regulacji elementów konstrukcyjnych. Poszczególne elementy można ze sobą łączyć zależnie od konkretnego przypadku zastosowania.

Źródło: KIPP

Powiązane firmy

Reklama
Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama