Energooszczędne uszczelnione łożysko kulkowe

SKF
Reklama
Reklama

SKF wprowadził na rynek energooszczędne (E2) uszczelnione łożysko kulkowe zwykłe odpowiednie do zastosowania w aplikacjach występujących w wielu gałęziach przemysłu, od silników elektrycznych i pojazdów dwukołowych po przenośniki przemysłowe i pompy wodne. Ten produkt należy do pakietu SKF BeyondZero.

- Energooszczędne uszczelnione łożysko kulkowe zwykłe SKF jest dobrym przykładem nienaruszającego równowagi ekologicznej rozwiązania, które zapewnia oszczędność energii w wielu różnych aplikacjach. Nasze produkty są w stanie zaspokoić potrzeby wielu programów oszczędności energii planowanych i wdrażanych w życie na całym świecie - mówi Luigi Cavallero, dyrektor ds. rozwoju sprzedaży, Powertrain & Electrical and Two Wheeler, SKF.

Reklama

Energooszczędne uszczelnione łożysko kulkowe zwykłe (E2) zmniejsza tarcie o ponad 30% w porównaniu do uszczelnionego łożyska kulkowego zwykłego SKF Explorer. W rezultacie ten produkt znacząco oszczędza energię i redukuje emisję CO2. Ta nowa właściwość, w porównaniu do poprzednio wprowadzonej na rynek klasy osiągów roboczych łożysk E2, została uzyskana dzięki zastosowaniu uszczelnienia, które wywiera minimalny nacisk wargi uszczelniającej na pierścień wewnętrzny łożyska i równocześnie dalej skutecznie spełnia swoją funkcję ochrony łożyska przed zanieczyszczeniami.
W przypadku typowej maszyny włókienniczej pracującej 8000 godzin w ciągu roku wyposażonej w 200 energooszczędnych uszczelnionych łożysk kulkowych zwykłych, zmniejszenie zużycia energii jest szacowane na 11 310 kWh rocznie. To mniejsze zużycie energii przekłada się na ograniczenie emisji CO2 w wysokości 8,5 tony na rok przy zastosowaniu światowego wskaźnika emisji CO2 dla sieci elektroenergetycznych wynoszącego 0,749 kg CO2e/kWh.

Energooszczędne uszczelnione łożysko kulkowe zwykłe SKF jest dostępne w różnych rozmiarach do 52 mm średnicy zewnętrznej.

Reklama
Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama