EPLAN powiększa krąg użytkowników programu EPLAN Data Portal

Mepax
Reklama
Reklama

Dotychczas dostęp do około 600 tys. danych produktów i ponad 1,2 miliona wariantów konfiguracyjnych był możliwy tylko dla użytkowników oprogramowania EPLAN. Jak informuje firma EPLAN S&S, w trakcie targów Hannover Messe zwiększy liczbę formatów wyjściowych w Data Portal. 

EPLAN zapewnia teraz użytkownikom dostęp do danych w formacie .dxf, dzięki czemu staje się dostępny dla znacznej grupy użytkowników programu AutoCAD, zwłaszcza z terenu Ameryki Północnej i Azji. Zyskają na tym dostawcy produktów reprezentowanych w EPLAN Data Portal, mogąc zwiększyć swój zasięg rynkowy. Kolejną nową zaletą będzie to, że dane komercyjne o wysokiej jakości staną się dostępne dla użytkowników ERP, PDM i PLM. Będą mogły być pobierane indywidualnie lub w postaci kompletnych pakietów danych. Począwszy od połowy maja wszyscy zainteresowani użytkownicy będą mogli się bezpłatnie rejestrować online.

Reklama

Wartość dodana dla użytkowników programu AutoCAD

Dodatkową nowością jest to, że od teraz schematy będą dostarczane również w formacie .dxf, który stosowany jest w programie AutoCAD. Jest to tym bardziej istotne, ponieważ te ważne dane elektrotechniczne nie były wcześniej tak szeroko dostępne. Dotychczas projektanci pracujący w środowisku AutoCAD, często musieli rysować schematy ręcznie. Od teraz, po wypełnieniu formularza rejestracyjnego online w portalu, uzyskają darmowy dostęp do danych graficznych sterowników PLC, falowników, wyłączników awaryjnych i innych produktów. Pozwoli to zaoszczędzić dużo czasu w inżynierii projektowej i oczywiście podczas generowania danych. Produkty są graficznie zintegrowane na rysunku, a w kolejnym etapie uzupełnione o informacje elektrotechniczne od projektanta.

Reklama

Więcej użytkowników – więcej producentów

- Nasz portal jest adresowany dla globalnej rzeszy użytkowników, którzy nie korzystają bezpośrednio z naszego oprogramowania – na przykład dla dużej grupy użytkowników systemów planowania zasobów - Haluk Menderes, dyrektor zarządzający EPLAN, wyjaśniając co kryje się za podjęciem tej strategicznej decyzji. - Użytkownicy systemów ERP/PDM i PLM otrzymają dzięki niemu centralne źródło wysokiej jakości danych pochodzących od wielu producentów systemów automatyki. A dzięki obsłudze formatu .dxf, chcemy dotrzeć do szerokiego grona użytkowników, zwłaszcza z rynku północnoamerykańskiego i azjatyckiego, którym możemy zaoferować rysunki elektrotechniczne w ich codziennej pracy inżynieryjnej - dodaje. W wielu przypadkach elektrotechnologia jest projektowana na podstawie MCAD w tych krajach.

Interesujące również dla producentów

Głównym celem firmy EPLAN jako międzynarodowego dostawcy jest zwiększenie liczby użytkowników portalu oraz zachęcenie innych producentów z całego świata do zamieszczenia danych oferowanych przez nich produktów. Argumenty za tym są chyba przekonujące, biorąc pod uwagę dużą rzeszę ponad 100 tys. użytkowników portalu. Daje to producentom doskonałą sposobność do promowania swoich wyrobów na globalną skalę.

Źródło: Mepax

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama