Europejskie spotkanie przemysłu maszynowego, poddostawczego i narzędziowego

Europejskie spotkanie przemysłu maszynowego i poddostawczego Targi Lipskie

W dniach od 7 do 10 marca 2023 r. w Lipsku odbędą się trzy istotne imprezy targowe, będące pierwszym ważnym spotkaniem w Europie w br. dla firm z branży obrabiarek, przemysłu metalowego, poddostawczego i narzędziowego. Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Technologii i Automatyzacji Produkcji Intec, Międzynarodowe Targi Poddostawców Zuliefermesse oraz Międzynarodowe Targi Szlifowania i Ostrzenia Narzędzi GrindTec stanowią dla polskich przedsiębiorstw istotną platformę nawiązywania nowych kontaktów kooperacyjnych na europejskim i światowym rynku.

Targi Intec, Z i GrindTec odbywają się w Saksonii – regionie, w którym dominuje przemysł przetwórczy, przemysł budowy maszyn i urządzeń oraz przemysł motoryzacyjny. Do grona wystawców należą zarówno liderzy z branży, jak i małe i średnie przedsiębiorstwa z całej Europy. Celem targów jest stworzenie efektywnej platformy do nawiązywania nowych kontaktów kooperacyjnych i międzynarodowej współpracy gospodarczej, a także do intensywnej wymiany informacji biznesowych i know-how. Co dwa lata targi Intec, Z i GrindTec stanowią pierwsze najważniejsze spotkanie przedstawicieli branży z całej Europy.

Targi Intec swoim zakresem tematycznym obejmują m.in. obrabiarki, maszyny i urządzenia, komponenty i podzespoły maszynowe, narzędzia, systemy mocowania, automatyzację produkcji, robotykę, produkcję urządzeń technologicznych służących wytwarzaniu odnawialnych źródeł energii, technikę transportu bliskiego i magazynową, metrologię przemysłową i kontrolę jakości, a także usługi i produkcję kontraktową. Do grona wystawców targów Intec należą światowi liderzy z branży, w tym m.in.: BIMATEC SORALUCE, CERATIZIT, EMAG, EMUGE, FANUC, GROB-WERKE, Gühring, HEDELIUS, Hermle, Igus, INDEX-Werke, MAPAL, NILES-SIMMONS, OKUMA, Paul Horn, Profiroll Technologies, SEW, SCHUNK, TRUMPF czy ZOLLER. Z Polski obecne będą firmy Bettonville Ltd., oferująca obrabiarki laserowe, oraz UIBS Teamwork, oferująca oprogramowanie IPOsystem – pierwszy na świecie autonomiczny system decyzyjny do zarządzania produkcją.

ludzie na stoisku targowym

Międzynarodowe Targi Poddostawców Zuliefermesse stanowią wiodące w Europie spotkanie B2B dla przedsiębiorców z branży metalowej, tworzyw sztucznych oraz przedsiębiorstw poddostawczych dla wszystkich sektorów przemysłu. Do grona wystawców należą duże, średnie, jak i małe zakłady produkcyjne będące dostawcami modułów, komponentów i części oraz materiałów kompozytowych m.in. dla sektora: budowy maszyn, urządzeń i narzędzi, motoryzacji, maszyn rolniczych, pojazdów szynowych, elektroniki, elektrotechniki, sektora tworzyw sztucznych, przemysłu lotniczego, medycyny, przemysłu optycznego, instalacji energetycznych oraz zakłady poszukujące zleceń związanych z produkcją indywidualną i usługami przemysłowymi. Na targi Zuliefermesse udział zgłosiło 11 polskich wystawców. Wśród nich znajdują się: Segepo-Refa Sp. z o.o., B&P Engineering Sp. z o.o., JK STEEL-JAR Sp. z o.o., Roster Group Sp. z o.o., TEDGUM, AluFactory Sp. z o.o., ZAP Mechanika Sp. z o.o., ARPSTAL, Zakład Produkcyjno-Remontowy REM-SUW Sp. z o.o., TOBZAMER s.c. oraz Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A..

GrindTec, międzynarodowe targi obróbki narzędzi skrawających, prezentują produkty i usługi związane z technologiami ostrzenia narzędzi. Wystawcami są producenci szlifierek do produkcji i ostrzenia narzędzi oraz producenci technologii szlifowania i obciągania, dostawcy urządzeń peryferyjnych i maszyn, a także firmy z branży technologii procesowej, peryferiów procesowych, oprogramowania oraz badań i rozwoju. 

Program targów

Targom towarzyszyć będzie bogaty program wydarzeń równoległych, informujący o nowych technologiach i kierunkach rozwoju branży przemysłowej. W ramach pokazu specjalnego i forum specjalistycznego pod hasłem „Produkcja addytywna – ewolucja nowoczesnej technologii” eksperci przybliżą dynamiczny proces integracji produkcji addytywnej z produkcją przemysłową. Natomiast podczas pokazu specjalnego i forum specjalistycznego pod tytułem „Sensoryka – zastosowanie i perspektywy w produkcji” główna uwaga skupiona będzie m.in. na wymaganiach, jak i na nowych koncepcjach dotyczących kluczowej technologii czujników w sprawdzonych i dalej rozwijanych metodach produkcji.

Podczas trio targowego poruszony zostanie także temat zorientowanej na przyszłość technologii „Fuel Cell Hub - wartość dodana dzięki wodorowi”. Na specjalnie przygotowanym specjalistycznym stoisku możliwa będzie wzajemna wymiana pomysłów na temat konkretnych zastosowań ogniw paliwowych.

Międzynarodowa Giełda Kooperacji CONTACT Business Meetings

Wystawcy i odwiedzający z Polski mają możliwość bezpłatnego udziału w towarzyszącej targom Międzynarodowej Giełdzie Kooperacji CONTACT Business Meetings, organizowanej przez Izbę Przemysłowo-Handlową w Lipsku w ramach sieci Enterprise European Network. 

Do grona uczestników należą firmy oferujące nowe technologie, innowacyjne rozwiązania, a także poszukujące potencjalnych partnerów do kooperacji oraz do realizacji wspólnych projektów. Udział w giełdzie to doskonała szansa na nawiązanie nowych kontaktów biznesowych w całej Europie.

Podczas tegorocznej edycji targów giełda odbywać się będzie w dniu 8 marca 2023 r., a udział w niej można zgłosić do dnia 15 lutego 2023 r., uzupełniając online formularz profilu firmy.

Do wejścia na wszystkie trzy imprezy targowe upoważnia jeden bilet wstępu, który można nabyć online na poniżej podanych stronach internetowych targów.

Więcej informacji o targach i możliwościach obecności polskich firm udziela przedstawicielstwo Leipziger Messe w Polsce – Targi Lipskie Polska Sp. z o.o. (info@targilipskie.pl).

Zobacz więcej o targach Intec, Zuliefermesse i GrindTec.

Artykuł sponsorowany Targi Lipskie

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę