Falownik Movitrac advanced, czyli nowa definicja standardu

Falownik Movitrac advanced, czyli nowa definicja standardu SEW-Eurodrive Polska

Oszczędność czasu przy jednoczesnym zwiększeniu elastyczności? Tak, jest to możliwe. Firma SEW-Eurodrive Polska prezentuje właśnie falownik Movitrac advanced. Dzięki swojemu zakresowi mocy oraz kompleksowemu i skalowalnemu pakietowi funkcji urządzenie zapewnia wszechstronne możliwości zastosowania.

Wszechstronny i kompaktowy falownik Movitrac advanced może regulować i monitorować pracę zarówno synchronicznych, jak również asynchronicznych silników trójfazowych z lub bez enkodera, ale także silniki asynchroniczne w technologii LSPM lub asynchroniczne i synchroniczne silniki liniowe. Falowniki Movitrac advanced charakteryzują się szerokim zakresem mocy od 0,25 do 315 kW oraz zdolnością przeciążeniową sięgającą 150%.

Powiązane firmy

SEW-Eurodrive Polska Sp. z o.o.

Nowoczesne narzędzie zapewnia elastyczność dzięki zintegrowanym złączom komunikacyjnym, które umożliwiają podłączenie ich ze wszystkimi rozpowszechnionymi systemami sterowania. Można je podłączyć w zależności od potrzeb za pomocą systemów: Profinet, EtherNet/IPTM, EtherCAT / SBusPLUS, Modbus TCP, EtherCAT CiA402 lub Powerlink CiA402. Istnieje również możliwość skonfigurowania bezpieczeństwa funkcjonalnego w ramach falownika Movitrac advanced, począwszy od zintegrowanej funkcji bezpiecznie odłączanego momentu obrotowego STO, a skończywszy na bardziej wymagających funkcjach oraz bezpiecznej komunikacji.

Movitrac advanced to dobre rozwiązanie szczególnie do aplikacji przenośnikowych i ruchowych, m.in.: przenośnikiów taśmowych, dźwignic lub paletyzerów, co czyni z niego produkt wszechstronny, o szerokim zastosowaniu.

Źródło: SEW-Eurodrive Polska

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę