Fanar częścią Grupy Sandvik

Fanar częścią Grupy Sandvik Fanar

Fabryka Narzędzi FANAR (Fanar), czyli polski producent narzędzi trzpieniowych, będzie częścią struktur Seco w obszarze biznesowym Sandvik Manufacturing and Machining Solutions.

Zarówno dla Sandvik Group, jak i Fanar jest to ważny krok w dalszej realizacji strategii rozwoju i wzmacnianiu oferty narzędzi trzpieniowych.

Przejęcie poszerza ofertę produktową Fanar, zwłaszcza w zakresie gwintowania, ale także poprawia obecność na rozwijającym się rynku narzędzi skrawających do metalu.

– Bardzo się cieszę, że osiągnęliśmy porozumienie w sprawie przejęcia Fanar, co wzmocni naszą obecność na ważnym polskim rynku i wzmocni naszą ekspozycję na nasze skoncentrowane segmenty – powiedziała Nadine Crauwels, prezes Sandvik Machining Solutions.

Sandvik to zaawansowana technologicznie i globalna grupa inżynierska oferująca produkty i usługi, które zwiększają produktywność klientów, rentowność i zrównoważony rozwój. Grupa zajmuje czołowe pozycje na świecie w wybranych obszarach: narzędzi i systemów narzędziowych do obróbki metali; sprzęt i narzędzia, serwis i rozwiązania techniczne dla górnictwa i górnictwa skalnego w budownictwie;
produkty z zaawansowanych stali nierdzewnych i stopów specjalnych, a także produkty do ogrzewania przemysłowego. W 2020 r. Grupa miała około 37 000 pracowników i przychody bliskie 1 miliarda euro w ponad 160 krajach w ramach prowadzonej działalności.

Transakcja podlega odpowiednim zgodom regulacyjnym i powinna zostać zamknięta w czwartym kwartale 2021 r. Strony zobowiązały się nie ujawniać ceny zakupu.

Źródło: Fanar

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 7-8/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę