Frezy MasterMill

Fanar
Reklama
Reklama

Optymalny dobór narzędzi do obróbki nowego detalu bywa nie lada wyzwaniem nawet dla doświadczonych technologów. Narzędzia linii Master przejmują część odpowiedzialności za ten proces. Znakiem rozpoznawczym nowych frezów MasterMill jest wszechstronność zastosowania.

 

Reklama

W gamie znajdziemy 3 warianty wykonania narzędzi linii Master:

Reklama

440N – 4-ostrzowe frezy, przeznaczone do operacji rowkowania, zagłębiania skośnego oraz strategii obróbki HPC;

 

B440N – 4-ostrzowe frezy, dedykowane do obróbki wykańczającej powierzchni o skomplikowanych kształtach, tzw. obróbki 3D;

 

645 – 6-ostrzowe frezy do operacji wykończeniowych płaszczyzn oraz do strategii obróbki HSC.

 

5 powodów, dla których warto wypróbować frezy MasterMill:

1. Obrabiają większość materiałów, w tym m.in. stal, stal nierdzewną, żeliwo, aluminium oraz żaroodporne stopy tytanu i niklu.

2. Wykonują większość operacji, w tym kanałki konwencjonalnie oraz trochoidalnie, zagłębienia skośne, spiralne, konturowanie zgrubne i wykańczające.

3. Zmniejszają zapasy i liczbę narzędzi – stosując frezy MasterMill, można skutecznie zastąpić kilka narzędzi jednym.

4. Poprawiają produktywność i stabilność procesu. Innowacje zastosowane w konstrukcji MasterMill, jak np. powłoka PVD TS otrzymywana w technologii HiPIMS, gwarantują utrzymanie wysokiej trwałość podczas wydajnej obróbki.

5. Zwiększają opłacalność obróbki. Wysoka produktywność, redukcja zapasów narzędzi oraz wszechstronność pod kątem obrabianych materiałów i wykonywanych operacji sprawiają, że obróbka staje się bardziej ekonomiczna.

Źródło: Fanar

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama