Frezy VHM do stopów aluminium

Fanar
Reklama
Reklama

Wbrew obiegowym opiniom wysokowydajna obróbka aluminium może przysparzać szereg specyficznych problemów i wymaga zastosowania narzędzi o odpowiedniej konstrukcji. W ofercie firmy Fanar znajdziemy frezy węglikowy serii AL, które są przeznaczone do tego typu zadań.

Stopy aluminium znajdują szerokie zastosowanie w przemyśle, a ich produkcja w ostatnich latach wciąż rośnie. Materiały te zawdzięczają swoją popularność głównie stosunkowo dużej wytrzymałości, niskiemu ciężarowi i odporności na korozję.

Reklama

Przykładami narzędzi firmy Fanar w grupie AL są frezy:

1-ostrzowe (AL 130) – do obróbki aluminiowych elementów stolarki okiennej

 

2-ostrzowe (AL 245) – głównie do rowkowania na maszynach konwencjonalnych

 

3-ostrzowe (AL 345) – do wysokowydajnej pracy na centrach obróbczych

 

4-ostrzowe (AL 445) – do obróbki wykończeniowej, w celu uzyskania najwyższej jakości powierzchni obrobionej

 

Wymienione narzędzia występują w różnych wariantach długości. Jest to szczególnie ważne podczas frezowania głębokich kieszeni, co często ma miejsce w elementach form, bądź detalach w branży lotniczej.

Powiązane firmy

Reklama

Frezy serii AL gwarantują sukces obróbki dzięki:

– powłoce TiB2 – zmniejsza powstawanie narostu na ostrzach co znacząco wydłuża ich żywotność. Wiele innych powłok zawierających w swoim składzie aluminium (np. TiAlN) nie jest optymalna do jego obróbki z powodu powinowactwa chemicznego. Przy wydzielaniu się dużych ilości ciepła może dochodzić do degradacji powłoki i pogorszenia jakości powierzchni obrobionej;

– polerowanym powierzchniom rowków wiórowych – ograniczają nalepianie się materiału i eliminują ryzyko zablokowania wiórów i uszkodzenia narzędzia;

– zoptymalizowanemu kształtowi rowków wiórowych – odpowiednio kształtują ciągliwe wióry dla ułatwienia ich ewakuacji.

 

Źródło: Fanar

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama