Gilkes rozszerza wiedzę o łożyskach dzięki szkoleniom NSK

Mepax/Gilkes/NSK
Reklama
Reklama

Składające się z części teoretycznej i praktycznej dwie półdniowe sesje treningowe zostały dopasowane do specyficznych wymagań firmy Gilkes, pomagając inżynierom firmy poprawić rozumienie najnowszych technologii ruchu.

Firma po rutynowym spotkaniu z NSK podjęła decyzję o przeprowadzeniu krótkich kursów szkoleniowych dotyczących łożysk. W produktach wytwarzanych przez Gilkes wykorzystywany jest szeroki zakres łożysk poprzecznych, walcowych i dwurzędowych skośnych. Niemniej jednak, mając świadomość swoich braków w wiedzy na temat łożysk, spółka natychmiast przyjęła ofertę szkoleniową NSK.

Reklama

Przeprowadzono dwie sesje treningowe w Kendal dla zespołu 14 uczestników, stanowiących zróżnicowaną grupę starszych inżynierów ds. projektowych, technologów, inżynierów utrzymania ruchu i praktykantów.

Kurs obejmował zagadnienia dotyczące typów i charakterystyk łożysk, różnych rozwiązań w zakresie uszczelnień , luzów wewnętrznych łożysk, smarowania, typów uszkodzeń łożysk i wielu innych tematów. Aby zmaksymalizować poziom zaangażowania, kurs obejmował również mniej formalne elementy, podczas których uczestnicy byli proszeni o zmontowanie węzła łożyskowego na czas.

Firma Gilkes obecnie rozważa kursy z poziomu II dla kolejnych 10 inżynierów. Poziom II omawia technologie łożysk bardziej szczegółowo, prezentując tematy takie jak szkolenia w zakresie obliczeń.

Reklama

Firma NSK oferuje szeroki zakres łożysk do pomp. Przykładowo, standardowe łożyska walcowe z mosiężnymi, stalowymi bądź poliamidowymi koszykami są szeroko stosowane w pompach odśrodkowych, tłokowych, głębinowych (zatapialnych) oraz w pompach do LNG (skroplonego gazu ziemnego). Wśród producentów pomp popularne są również łożyska poprzeczne o wysokiej nośności oraz odporne na zjawisko pełzania. Te drugie są stosowane powszechnie w celu ułatwienia obrotów wału silnika pompy - docisk uszczelki O-ring zapobiega niepożądanemu zjawisku pełzania.

Również skośne łożyska kulkowe są popularnym wyborem dla inżynierów projektujących pompy, przede wszystkim dzięki atrybutom takim jak wysoka obciążalność, prędkość obrotowa i precyzja, ale także czynnikom takim jak uniwersalne dopasowanie i wąskie tolerancje dla luzu osiowego/napięcia wstępnego.

Źródło: Mepax

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama