Hartownia usługowa w Hiszpanii wybrała piec próżniowy Seco/Warwick

Piec próżniowy Seco/Warwick dla hiszpańskiej hartowni Seco/Warwick

Jedna z największych hartowni usługowych w Hiszpanii zakupiła od Seco/Warwick piec próżniowy Vector. Będzie to trzecie urządzenie Seco/Warwick pracujące dla tego Partnera. Klient to potentat na rynku hartowni usługowych. Od lat współpracuje z Seco/Warwick zamawiając urządzenia próżniowe. Zamówienie, jest konsekwencją wzorowej współpracy z Seco/Warwick, a także wsparcia jakiego na rynku hiszpańskim udziela Grupie Seco/Warwick, serwis Arrola.

Lokalny serwis Seco/Warwick

Lokalny serwis, to jeden z powodów, dla którego Seco/Warwick jest pierwszym wyborem partnerów. Seco/Warwick od zawsze myśli globalnie, a działa lokalnie. Na Półwyspie Iberyjskim serwisem urządzeń zajmuje się Arrola i to lokalne wsparcie chwalą największe hartownie usługowe zaopatrujące się w urządzenia Grupy Seco/Warwick.

Powiązane firmy

SECO/WARWICK S.A.

Cieszymy się mając lokalnego partnera, który doskonale zna nasze urządzenia i jest bliżej klientów. Zna oczekiwania i od lat kompleksowo obsługuje naszych partnerów w zakresie serwisu pieców do obróbki cieplnej metali. To bardzo dobry i wygodny dla wszystkich układ, który sprawdza się od lat. Dzięki lokalnemu wsparciu możemy zaproponować kompleksową ofertę z szybkim wsparciem – mówi Maciej Korecki, Wiceprezes Segmentu Próżni, Grupy Seco/Warwick.

Próżniowy piec do wielu procesów

Urządzenie zamówione przez Partnera zwiększy efektywność przedsiębiorstwa w zakresie hartowania elementów o większych gabarytach. Urządzenie dołączy do parku maszynowego w którym znajduje się już jeden piec próżniowy Vector oraz dwukomorowy piec z chłodzeniem w oleju spod szyldu Seco/Warwick.

Vector usprawni i zwiększy moce przerobowe procesów hartowania, oraz poprawi wydajność procesów.  Zaletą tego produktu jest duża przestrzeń robocza (900x900x1200) z możliwością dopasowania do ponadgabarytowego wsadu, wykorzystując zalety okrągłej komory grzejnej. Jest to tak zwany złoty środek dla wielu hartowni usługowych – skomentował M.Korecki.

Hartownie usługowe wybierają Seco/Warwick i Vector’a

Zamówiony przez hartownię piec próżniowy umożliwia przeprowadzanie wydajnych procesów na bardzo dobrej próżni, w średnich jak i wysokich zakresach. To dzięki zastosowaniu systemu, składającego się z; suchej pompy mechanicznej, wydajnej pompy Rootsa oraz pompy dyfuzyjnej. Na wydajność przeprowadzanych procesów ma też wpływ możliwość chłodzenia w 15 barach, a dzięki sterowaniu falownikiem, możliwe jest precyzyjne sterowanie szybkością chłodzenia. Dzięki zastosowaniu falownika do sterowania dmuchawą nie powstają przeciążenia sieci elektrycznej związane z rozruchem silnika oraz poprawia się sprawność energetyczna, a co za tym idzie klient unika zwiększonych opłat związanych z energią elektryczną. Zamówiony Vector jest przystosowany do standardu lotniczego i będzie wykonywał produkcję również dla tej wymagającej branży.

Dużą zaletą urządzenia są też małe straty cieplne oraz dobry rozkład temperatury w komorze grzejnej odpornej na szybkie zużycie. Piec próżniowy zostanie wyposażony liczne opcje takie jak konwekcja, chłodzenie kierunkowe czy hartowanie izotermiczne.
 
Hartownie usługowe to specjaliści od obróbki cieplnej metali i bardzo wymagająca grupa odbiorców. Piece Seco/Warwick pracują w czołowych europejskich i amerykańskich hartowniach.

Próżnia jako Eco atmosfera piecowa

Piece próżniowe wykorzystują próżnię (podciśnienie uzyskiwane poprzez odpompowanie powietrza) jako atmosferę ochronną dla powierzchni obrabianych cieplnie części. Podstawową zaletą pieców próżniowych jest ich uniwersalność oraz możliwość realizacji procesów tradycyjnie prowadzonych w piecach atmosferowych. Różnice w budowie pieca próżniowego, sposobie prowadzenia procesów oraz minimalnym zużyciu mediów i emisji do środowiska sprawiają, że sam piec próżniowy jest rozwiązaniem Seco/Eco w porównaniu z tradycyjnymi piecami atmosferowymi.
 
Ekologiczne cechy próżniowej obróbki cieplnej:

  • idealna jakość powierzchni części (bez dodatkowych czynności)
  • brak utleniania międzykrystalicznego (brak dodatkowej obróbki mechanicznej)
  • brak konieczności stosowania gazów ochronnych (mniejsze koszty i emisje)
  • minimalne zużycie gazów procesowych (oszczędność kosztów)
  • minimalny czas na przygotowanie i kondycjonowanie atmosfery (oszczędność czasu, kosztów)
  • zerowy czas uruchomienia i wyłączenia, praca na żądanie (oszczędność czasu, kosztów)
  • brak otwartego ognia, brak ryzyka pożaru lub wybuchu (bezpieczeństwo)
  • czysty proces, nie wymaga mycia części (zmniejszenie zanieczyszczenia środowiska naturalnego)
  • niska emisja ciepła i produktów ubocznych (ograniczony efekt globalnego ocieplenia)
  • przyjazny dla środowiska (zero zanieczyszczeń)
  • zerowa emisja CO₂ (redukcja śladu węglowego)

Źródło: Seco/Warwick

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 9/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę