Hexagon Metrology - jedyne takie miejsce w Polsce

Raven Media sp. z o.o.
Reklama
Reklama

Wszystkie naprawy sprzętu - ramion oraz trackerów - zarówno mechaniczne, jak i elektroniczne, jego regulacje oraz kalibracje - tym zajmuje się centrum serwisowe Hexagon Metrology mieszczące się w Krakowie. Podobnych miejsc do tego próżno szukać gdzie indziej w Polsce.

Centrum serwisowe Hexagon Metrology zajmuje się serwisowaniem sprzętu własnej produkcji i sprzedawanego przez dział handlowy firmy. Dysponuje ono wszystkimi urządzeniami niezbędnymi do wykonywania pełnego zakresu prac naprawczych, oprogramowaniem diagnostycznym, jak i wzorcami kalibracyjnymi. Wykonuje się tu wszystkie naprawy sprzętu – ramion oraz trackerów – zarówno mechaniczne, jak i elektroniczne, jego regulacje oraz kalibracje.

Reklama

Serwis maszyn stacjonarnych produkowanych przez Hexagon Metrology działa od 2007 r. Centrum urządzeń przenośnych rozpoczęło swoją działalność cztery lata później, a w 2016 r. zostało ono powiększone o najbardziej skomplikowane urządzenia, jakimi są trackery laserowe.

Obecnie w krakowskim centrum przenośnych urządzeń pomiarowych pracują cztery osoby, które są wspomagane przez dział administracji i aplikacji.

- Jako pierwsi w Europie Środkowej, w 2011 r. uruchomiliśmy działające pod pełnym nadzorem naszej fabryki znajdującej się we Francji, centrum serwisowe ramion pomiarowych produkowanych przez Hexagon pod markami Romer oraz CimCore. Od tej pory dokonujemy napraw serwisowych oraz kalibracji wyżej wymienionych ramion sprzedawanych przez oddziały Hexagon Metrology w Europie Środkowej – opowiada Witold Siemieniako, General Manager w Hexagon Manufacturing Intelligence.

Powiązane firmy

Reklama

Dalej kontynuuje: - Po zmianie siedziby w 2015 r., w 2016 r. rozbudowaliśmy nasze centrum o serwis i kalibrację trackerów laserowych Leica. Stało się to oczywiście pod nadzorem naszej fabryki w Szwajcarii oraz osoby odpowiedzialnej za serwis trackerów na całym obszarze EMEA (kraje leżące na obszarze Europy, Bliskiego Wschodu oraz Afryki – przyp.). Od tego momentu powstało jedno centrum serwisowo-kalibracyjne przenośnych urządzeń pomiarowych produkowanych przez Hexagon Metrology.

Witold Siemieniako podkreśla, że krakowskie centrum serwisowe jest miejscem unikatowym w skali kraju. - Dzięki temu że Hexagon Metrology Sp. z o.o. jest częścią koncernu, a nie przedstawicielem firmy, jest to jedyne takie miejsce w Polsce wykonujące pełny zakres czynności serwisowych, dysponujące dostępem do ustawień fabrycznych, bezpośrednim dostępem do magazynu części zamiennych w naszych fabrykach oraz odpowiednią wiedzą i warunkami potwierdzanymi przez osoby odpowiedzialne za serwis z ramienia fabryk – podsumowuje.

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama