HTM otwiera centrum B+R

HTM
Reklama
Reklama

21 maja w Gliwicach otwarto nowe centrum badawczo-rozwojowe firmy High Technology Machines, która jest autoryzowanym i wyłącznym dystrybutorem japońskich obrabiarek Okuma. 

Centrum ma powierzchnię prawie 3 tys. m2. Znajdują się w nim kompletnie wyposażone laboratoria i pracownie, w których wykwalifikowani pracownicy firmy będą przygotowywać nowatorskie, autonomiczne, zautomatyzowane, zdalnie zarządzane i ultraprecyzyjne rozwiązania obróbcze, będące odpowiedzią na złożone potrzeby produkcyjne, zgodnie z ideą inteligentnej fabryki i Przemysłu 4.0.

Reklama

Regularnie odbywać się tu będą prezentacje, spotkania i szkolenia dla klientów, testy i wdrożenia nowych technologii (m.in. rozwiązania kriogeniczne zmniejszające zużycie narzędzi do obróbki twardych materiałów). Centrum jest wyposażone m.in. w kompleksowe laboratorium pomiarowe, precyzyjne 5-osiowe centrum obróbkowe, halę prezentacyjno-wystawową do prezentacji obrabiarek i rozwiązań produkcyjnych, halę badań przeznaczoną do skomplikowanych testów obróbki i innowacyjnych technologii oraz pracownie technologiczne/projektowe.

Inwestycja kosztowała 8,6 mln euro, z czego kwotą 2,08 mln euro wsparła Unia Europejska ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach działania 2.1. Wsparcie inwestycji w infrastrukturę B+R przedsiębiorstw (Program Operacyjny Inteligentny Rozwój 2014–2020).

Reklama

Firma HTM zapewnia kompleksową obsługę firm z branży produkcyjnej w Polsce: przygotowuje procesy technologiczne i produkcyjne oraz oferuje pełen zakres usług serwisowych w okresie gwarancyjnym i pogwarancyjnym. Specjalizuje się też w integracji maszyn oraz systemów automatyzacji procesów obróbki skrawaniem przy użyciu robotów, manipulatorów i elastycznych systemów paletyzacji. Integruje również swoje rozwiązania z już istniejącymi liniami produkcyjnymi u odbiorców firmy.

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama