Huawei zacieśnia współpracę z polską nauką

Huawei
Reklama
Reklama

Przedstawiciele polskiej administracji rządowej, środowiska naukowego oraz polskich firm wzięli udział w Polsko-Chińskim Forum Gospodarczym w Szanghaju.

Prezydenta RP, Andrzej Duda przyleciał do ChRL i rozpoczął wizytę państwową. Podczas swojego pobytu w Państwe Środka prezydent uczestniczył w dwóch wydarzeniach: Polsko-Chińskim Forum Gospodarczym w Szanghaju oraz Forum Gospodarczym, towarzyszącym Szczytowi Szefów Rządów Państw Europy Środkowo-Wschodniej i Chin („16+1”) w Suzhou. Cykl spotkań był okazją do nawiązania bliższych relacji pomiędzy polskimi i chińskimi firmami i instytucjami, pragnącymi zacieśnić współpracę gospodarczą.

Reklama

W pierwszym dniu wizyty, Prezydent otworzył Polsko-Chińskie Forum Gospodarcze, gdzie spotkał się z przedstawicielami ponad 700 polskich i chińskich firm z branży chemicznej, farmaceutycznej, lotniczej, spożywczej, górniczej, finansów i bankowości, a także ICT. Uczestnicy spotkania mówili o znaczeniu Nowego Jedwabnego Szlaku w kontekście szans dla rozwoju Chin i Polski, nowych przedsiębwzięciach i znaczeniu partnerstwa tych dwóch krajów.

Huawei jako jeden z uczestników spotkania podkreślił, że stabilny i szybki rozwój gospodarczy Polski, tworzy korzystne środowisko do handlu i inwestycji dla krajowych i zagranicznych przedsiębiorstw.

Reklama

- Huawei, pracując w Polsce już 11 lat, czuje się częścią tego ambitnego, dynamicznego organizmu. Będziemy dalej wspierać strategię polskiej gospodarki i zwiększać nasze zaangażowanie, by wspólnie budować lepszą i silniejszą Polskę – powiedział Jim Lu, Prezesa Huawei Europy Środkowo-Wschodniej i Skandynawii.

Podczas forum zostało zawarte porozumienie pomiędzy Huawei i Politechniką Poznańską o współpracy przy programie partnerskim Huawei Authorized Information and Network Academy (HAINA). HAINA jest programem szkoleniowym Huawei, który umożliwia studentom dokształcenie się z dziedziny najnowszych technologii informatycznych i telekomunikacyjnych. Program realizowany jest na wielu uczelniach na świecie, a celem jest zapewnienie studentom wysokich kwalifikacji, do wykorzystania w przyszłej karierze zawodowej. W Polsce jest to już druga współpraca przy projekcie HAINA. Pierwsza została nawiązana z Politechniką Warszawską.

Źródło: CentrumPR

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama