Indeks PMI w strefie euro w czerwcu

SXC
Reklama
Reklama

Wzrost gospodarczy w strefie euro spadł w czerwcu drugi miesiąc z rzędu i był tak słaby jak w grudniu 2013 roku.

W Niemczech gospodarka nadal rozwija się, mimo nieco wolniejszego tempa ponownie we Francji przyspieszył spadek. Jednak pozostałe kraje objęte badaniem średnio zameldowały największy wzrost od sierpnia 2007 roku.

Reklama

 

Indeks PMI dla strefy euro, odzwierciedlający koniunkturę w zakresie produkcji przemysłowej i gospodarczej w sektorze usług stracił w porównaniu do maja 0,7 punkta, osiągając wartość 52,8, jednak średnia wartość w drugim kwartale 2014 r. ma się jednak dobrze i jest taka jak przed trzema laty.

 

Reklama

Indeks PMI wyniósł w Niemczech w czerwcu 52,4 pkt. wobec 52,3 pkt. na koniec poprzedniego miesiąca. Analitycy szacowali, że indeks wyniesie 52,5 pkt.

We Francji indeks ten wyniósł w czerwcu 47,8 pkt. wobec 49,6 pkt. na koniec poprzedniego miesiąca. Tu z kolei analitycy, że wyniesie on 49,5 pkt.

Wartość wskaźnika PMI powyżej 50 punktów oznacza ożywienie w sektorze.

źródło: Markit Economics

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama