Industry 4.0 Meeting Point ze sporym zainteresowaniem

Reklama
Reklama

316 uczestników, 209 firm i ponad 100 spotkań 1 na 1 – 3 czerwca odbyło się Industry 4.0 Meeting Point – wydarzenie organizowane przez Digital Innovation Hub Krakowskiego Parku Technologicznego. Wyróżniała je zupełnie nowa formuła, polegająca na networkingu i właśnie spotkaniach 1:1.

– Naszym celem było umożliwienie branży przemysłowej spotkań, jakie znamy z konferencji i targów sprzed Covid-19. W czasie jednego dnia wydarzenia zarejestrowaliśmy ponad 100 spotkań w naszej aplikacji, a od uczestników wiemy, że część umówiła się na rozmowy w innym terminie – ale dzięki Industry 4.0 Meeting Point zdobyli do siebie kontakt. Właśnie „połączenie” branży było celem, dla którego zorganizowaliśmy to wydarzenie. Postrzegam to jako ogromną wartość dla uczestników – podkreśla Bartosz Józefowski, wicedyrektor Krakowskiego Parku Technologicznego i szef zespołu Digital Innovation Hub KPT.

Reklama

Uczestnicy wydarzenia podkreślają, że dzięki tej formule odbyli bardzo cenne rozmowy, nawiązali kontakty i w szybki, konkretny sposób mogli poznać wiele zagadnień oraz możliwości oferowanych przez firmy z branży przemysłowej.

Oprócz niewątpliwej wartości wydarzenia, jaką stanowił networking, uczestnicy mogli brać udział w eksperckich sesjach, które odbywały się na dwóch scenach: Deep Dive i Inspire. W sumie, podczas 33 prezentacji, zaprezentowało się 38 prelegentów.

Na scenie Deep Dive uczestnicy zobaczyli przedstawicieli doświadczonych firm przemysłowych. Stefan Życzkowski, prezes firmy ASTOR, opowiedział o finansowaniu w Przemyśle 4.0. Arkadiusz Rodak, lider ds. consultingu Przemysłu 4.0 firmy ASTOR przedstawił 6 zasad nowoczesnej produkcji, a Artur Talaga, ekspert z tej samej firmy, opowiedział o tym, jak roboty odpowiadają na potrzeby „tu i teraz” – także w czasie pandemii koronawirusa.

Reklama

Z kolei Wojciech Pawlak i Marcin Kordas z T-Mobile Polska pokazali uczestnikom, jak telekomunikacja buduje Przemysł 4.0 i zapowiedzieli otwarcie showroomu Fabryki Przyszłości hub4industry w Krakowie. Maciej Dejer, członek zarządu BIM Klaster opowiedział o możliwościach wykorzystania technologii BIM (modelowanie informacji o budynku) w obiektach przemysłowych. Temat cyberbezpieczeństwa Przemysłu 4.0 przedstawił Robert Siudak z Instytutu Kościuszki i Katarzyna Berbeć z firmy ICsec. Wystąpienie miał również prezes Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości, Andrzej Soldaty. Dodatkowo Harri Kuusela z VTT Finland i Katarzyna Barnaś z Fundingbox przedstawili europejski projekt BOWI, a przedstawiciele Krakowskiego Parku Technologicznego opowiedzieli o usługach Digital Innovation Hub, które mają wspierać przedsiębiorców w transformacji cyfrowej oraz ulgach podatkowych w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.

Na drugiej scenie – Inspire – w szybkich i konkretnych, 5-minutowych wystąpieniach, 23 startupy zaprezentowały swoje innowacyjne rozwiązania dla przemysłu. Wśród nich pojawiły się firmy, które biorą udział w programie akceleracyjnym KPT ScaleUp m.in.: Lab Control System, Advanced Protection Systems, diCELLa, Addepto, AMAGE Systems, Random Forest, ICsec, Edward, AnyShape.io czy Optimo Light.

Industry 4.0 Meeting Point to wydarzenie towarzyszące Impact re:action. Organizatorem wydarzenia był hub4industry Digital Innovation Hub.

Źródło: Krakowski Park Technologiczny

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama