Inflacja na koniec roku wyhamowała

Ceny towarów i usług konsumpcyjnych według eksperymentalnego szybkiego szacunku w grudniu 2017 r. w stosunku do poprzedniego miesiąca wzrosły o 0,2% (wskaźnik cen 100,2), a w porównaniu z analogicznym miesiącem ub. roku wzrosły o 2,0% (wskaźnik cen 102,0).

Grudniowy wynik jest najniższym od sierpnia br. Przypomnijmy, że w listopadzie wskaźnik inflacji w stosunku do roku poprzedniego wzrósł o 2,5%, a od września kształtował się on powyżej 2%.

Przypomnijmy, że celem opracowywania szybkich szacunków jest przyspieszenie udostępnienia użytkownikom danych statystycznych informacji o tendencjach w kształtowaniu się cen konsumpcyjnych. Ostateczne dane są publikowane w terminie do 15 dnia kalendarzowego po miesiącu sprawozdawczym.

Źródło: GUS

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę