Inflacja w listopadzie 2016 - najnowsze dane

PixaBay/geralt/CC0 Public Domain
Reklama
Reklama

Według szacunków GUS, ceny dóbr i usług konsumpcyjnych w listopadzie 2016 roku wzrosły o 0,1 proc. w porównaniu z październikiem 2016 r. W porównaniu z listopadem 2015 roku ceny nie zmieniły się. Dane są zgodne z wcześniejszym szybkim szacunkiem GUS oraz oczekiwaniami MR.

Głównym czynnikiem, który miały wpływ na zmianę cen w listopadzie 2016 roku (w relacji do października), był oczekiwany wzrost cen żywności (o 0,5 proc.). DSR MR oczekiwał także nieznacznego wzrostu cen w transporcie, gdzie ceny spadły jednak o 0,1 proc.

Reklama

MR oczekuje, że w grudniu 2016 roku wzrost cen przyspieszy (do 0,2 proc.), głównie na skutek wzrostu cen paliw i żywności. W grudniu, w ujęciu rocznym, oczekiwany jest także pierwszy od połowy 2014 roku wzrost cen (o 0,5 proc.).

Reklama

Źródło: Ministerstwo Rozwoju

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama