innogy rozpoczyna projekt w trosce o środowisko

innogy Polska
Reklama
Reklama

Ochrona środowiska była od zawsze istotna dla innogy. Firma konsekwentnie podejmuje kolejne proekologiczne działania, a także wspiera i promuje rozwiązania przyjazne środowisku. Utworzono nowy program „innogy goes green” jako pierwszą energetyczną firmę na rynku.

- Eko-odpowiedzialność wynika z natury i wartości innogy. Nasze produkty są inspirowane potrzebami Klientów i tworzone razem z nimi, a aspekt ekologiczny jest zawsze kluczowy w budowaniu konkretnych rozwiązań. Dzisiaj innogy umożliwia nie tylko korzystanie z zielonej energii w domu i w firmie, ale także oferuje przyjazny środowisku sposób poruszania się po mieście udostępniając jeden z największych w Europie system wynajmu samochodów elektrycznych. Aktywnie uczestniczymy również w transformacji w obszarze energetyki opartej na źródłach odnawialnych, rocznie instalując panele fotowoltaiczne na dachach kilku tysięcy domów w całej Polsce. W ten sposób razem z naszymi Klientami przyczyniamy się do poprawy jakości powietrza w Warszawie i chronimy środowisko naturalne w całej Polsce – mówi Sebastian Janda, EKO Ambasador, dyrektor Pionu Klienci Indywidualni i MSP w innogy.

Reklama

Eko zmiany wewnątrz organizacji

innogy zaczyna zmianę od własnego podwórka. Z biur znika woda w plastikowych butelkach PET na rzecz warszawskiej kranówki. W skali roku, oznacza to rezygnację ze 160 tys. butelek. Kolejny problem, na który zwraca uwagę innogy hasłem Nie odpadaj, segreguj! to segregacja śmieci. Nie każdy bowiem zdaje sobie sprawę, że dzięki konsekwentnej i prawidłowej segregacji, w ciągu roku w swoich biurach, firma jest w stanie oddać do recyklingu znaczące ilości plastiku, papieru czy szkła. Następny obszar działań obejmuje dojazdy do pracy. innogy zachęca swoich pracowników do wyboru ekologicznego środka transportu poprzez stworzenie infrastruktury przyjaznej rowerzystom. I tak, na fanów jednośladów, przed biurem firmy czekają stojaki na rowery, a w biurze – łazienka z prysznicem oraz szatnia wyposażona w specjalne szafki na rowerowe akcesoria. Na tych, którzy jednak nie wyobrażają sobie życia bez czterech kółek, czeka inne rozwiązanie – elektryczny car sharing innogy go!

Powiązane firmy

Reklama

Warszawiacy mówią TAK dla ekologicznych rozwiązań!

Elektryczny car sharing innogy go! szybko zyskał popularność wśród warszawiaków. W ciągu czterech miesięcy od startu usługi, podróżując po mieście niskoemisyjnymi elektrykami, użytkownicy nie wyemitowali do atmosfery ponad 200 ton CO2! Specjalnie dla tej usługi, firma zakupiła energię wytwarzaną w farmach wiatrowych. Dzięki temu samochody innogy go! są napędzane wyłącznie energią pochodzącą z odnawialnych źródeł. Co więcej znajdujące się w pobliżu biurowca innogy stacje ładowania pojazdów elektrycznych, częściowo zasila energia wyprodukowana przez moduły fotowoltaiczne zamontowane na dachu budynku. Warto zauważyć, że instalacje fotowoltaiczne znajdują się w ofercie innogy od wielu lat i są idealnym rozwiązaniem dla świadomych ekologicznie warszawiaków.

Ważnym obszarem, w którym innogy podejmuje proekologiczne działania jest również obsługa Klienta. Nowe hasło: Pozwól drzewom zostać w lesie! firma traktuje bardzo poważnie. W korespondencji tradycyjnej oraz w materiałach drukowanych innogy wykorzystuje wyłącznie papier z recyklingu. Pozwala to ocalić aż 268 ton drewna w skali roku. Natomiast w przypadku rozliczeń finansowych, firma zachęca do korzystania z serwisu „Moje innogy” oraz zastąpienia papierowych dokumentów wersją elektroniczną. Już prawie 200 tys. Klientów wybrało e-fakturę i tym samym, przyczyniło się do zmniejszenia zużycia papieru w procesie rozliczeń za energię. W skali roku, jest to oszczędność pięciu milionów kartek i ponad miliona kopert.

Eko inicjatywy innogy widoczne są podczas warszawskich wydarzeń plenerowych. Są to zarówno pokazy w Multimedialnym Parku Fontann, Koncerty Chopinowskie w Łazienkach Królewskich, jak i seanse Kina Dobrej Energii innogy na Polu Mokotowskim, podczas których, w specjalnie stworzonych strefach, promowane są przyjazne środowisku rozwiązania. W trakcie czerwcowych Wianków nad Wisłą z inicjatywy innogy zebrano i przekazano do przetworzenia większość jednorazowych plastikowych kubków wykorzystanych przez uczestników imprezy.

Źródło: innogy

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama