Innowacyjne rozwiązania do autonomicznej produkcji. DMG MORI na targach AMB

Innowacyjne rozwiązania do autonomicznej produkcji DMG MORI

Automatyzacja, cyfryzacja i integracja zaawansowanych technologii – na targach AMB w Stuttgarcie w dniach 13–17 września 2022 r. DMG MORI zaprezentuje kompleksowe rozwiązania i aktualne trendy w produkcji obrabiarek. Różnorodna ekspozycja na stoisku o powierzchni 2000 m2 obejmie 22 zaawansowane technologicznie obrabiarki, z których połowa jest zautomatyzowana dzięki innowacyjnej obsłudze detali lub palet, a także dzięki automatyzacji z zastosowaniem robotów. 

Oprócz dobrze znanych rozwiązań Robo2Go MAX i MATRIS light, DMG MORI zaprezentuje światową premierę – PH Cell Twin, która może być wykorzystana do automatycznej obsługi, na przykład, dwóch DMU 50 z paletami. W niemieckim centrum obróbki skrawaniem głównym punktem będzie również integracja technologii i procesów. Obejmuje ona kompletną obróbkę na 5-osiowych centrach obróbczych, a także imponujących tokarsko-frezarkach i frezarsko-tokarskich centrach obróbkowych. Dodatkowo, integracja rozwiązań do frezowania kół zębatych i szlifowania wzmacnia gamę produktów. Wynikająca złożoność procesów jest rozbijana całościowo dzięki inteligentnym narzędziom do cyfryzacji – począwszy od inżynierii zorientowanej na klienta z Digital Twin, przez rozwiązania łączności dla otwartej komunikacji obrabiarka-obrabiarka, aż po inteligentne systemy planowania i sterowania. Wspierające operatora rozwiązania TULIP oraz odnoszący sukcesy portal dla klientów my DMG MORI uzupełniają portfolio.

Powiązane firmy

DMG MORI Polska Sp. z o.o.
Grafika
DMG MORI na ponad 2000 m2 i z 22 zaawansowanymi technologicznie obrabiarkami oraz 10 rozwiązaniami automatyzacji zaprezentuje aktualne innowacje i kompleksowe rozwiązania technologiczne dla przyszłościowej produkcji 

Konsekwentna automatyzacja

Automatyzacja produkcji to obecnie najważniejszy temat w produkcji obrabiarek. Dzięki doskonałej integracji sprzętu i oprogramowania, DMG MORI konsekwentnie dostosowuje całą swoją ofertę produktów. Od standardowych systemów po projekty pod klucz, lider innowacji projektuje i wdraża kompleksowe rozwiązania produkcyjne, które w trwały sposób przyczyniają się do wzrostu wydajności produkcji. Na AMB, DMG MORI zaprezentuje między innymi kołowy system obsługi palet RPS 14 z NHX 5000, a także Robo2Go Max z CTX gamma 2000 TC oraz Robo2Go Milling z DMU 40 eVo. Automatyzację produkcji dopełnią 2 kompaktowe rozwiązania  WH 3 Cell i MATRIS light. Samojezdny, bezszynowy i zautomatyzowany system TH-AGV będzie również uzbrajał DMC 80 FD w narzędzia. Najważniejszą nowością z portfolia automatyzacji będzie nowy PH Cell Twin, za pomocą którego połączone będą dwie frezarki DMU 50.

Produkty
DMG MORI zwiększa wydajność w każdej dziedzinie produkcji dzięki 57 kompleksowym rozwiązaniom automatyzacji z jednego źródła

Kompaktowa obsługa palet dla dwóch obrabiarek

W produkcji małych serii sprawdziły się PH Cell 300 i PH Cell 2000 dzięki swojej wysokiej elastyczności i łatwości obsługi. PH Cell Twin rozszerza ofertę kompaktowych i modułowych systemów obsługi palet DMG MORI. Konsekwentny rozwój udanej koncepcji ma na celu elastyczną automatyzację dwóch centrów obróbkowych. W zależności od wersji, system obsługi oferuje miejsce na maksymalnie 30 palet. PH Cell Twin jest kompatybilny z różnymi modelami jak obrabiarki serii DMU monoBLOCK, DMU H monoBLOCK i DMU eVo, a także z serią DMU 50 i CMX U. Zarówno samą obsługę palet, jak i drugą obrabiarkę można doposażyć.

PH Cell Twin z dwoma frezarkami DMU 50
Premiera światowa: PH Cell Twin z dwoma frezarkami DMU 50, może być automatycznie uzbrajana w palety

Kompletna obróbka na najwyższym poziomie

Dzięki integracji innowacyjnych technologii produkcyjnych w jednym obszarze roboczym czasy produkcji mogą zostać drastycznie skrócone. Z tego powodu kompletna obróbka na 5-osiowych centrach obróbczych, tokarko-frezarkach oraz centrach frezarsko-tokarskich jest od wielu lat głównym priorytetem w asortymencie DMG MORI. Zakres usług jest stale rozwijany, dzięki czemu dziś frezowanie i szlifowanie kół zębatych odbywa się również w jednym i tym samym mocowaniu. Wyrafinowane rozwiązania narzędziowe, a przede wszystkim ekskluzywne cykle technologiczne DMG MORI zwiększają wszechstronność obrabiarek do tego stopnia, że operacje ponownego mocowania należą już do przeszłości. Zwiększa to wykorzystanie centrów obróbkowych, podnosząc zarazem wydajność na innych obrabiarkach, które wcześniej były częścią całego procesu.

Obróbka
Integracja technologii obróbki kół zębatych: Kompletna obróbka na 5-osiowych centrach obróbczych, tokarko-frezarkach oraz centrach frezarsko-tokarskich

Cyfrowe wsparcie

Od czasu uruchomienia my DMG MORI w 2019 r. około 30.000 klientów zdecydowało się już na korzystanie z portalu usług online. Cyfrowe wsparcie w przypadkach serwisowych umożliwia szybszą pomoc i całkowitą przejrzystość – bezpłatnie. Zgłoszenia serwisowe można uruchamiać za pomocą my DMG MORI za dotknięciem przycisku, korzystając z interaktywnego formularza zgłoszenia z komputera PC lub smartfonu. Określone zgłoszenia serwisowe z opcjonalnie dołączonymi zdjęciami lub filmami są wysyłane bezpośrednio do odpowiedniego eksperta serwisowego DMG MORI. Funkcja „Tracking & Tracing” zapewnia przejrzystość wszystkich procesów i procedur obsługi. Nawet zamówienia części zamiennych można śledzić co do minuty. Wszystkie dokumenty handlowe i techniczne są przechowywane w my DMG MORI.

Źródło: DMG MORI

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę