Inteligentny znakownik laserowy CO2 do zastosowań przemysłowych

Markem-Imaje wprowadza na rynek laser SmartLase C600 Coleman International

Markem-Imaje, globalny dostawca kompleksowych rozwiązań w zakresie identyfikacji produktów w łańcuchu dostaw oraz przemysłowych systemów znakowania i kodowania wprowadził na rynek laser SmartLase C600. Nowy 60-watowy laser znakujący CO2

Zaprojektowany z myślą o szybkości i niezawodności, SmartLase C600 jest najszybszym i najmocniejszym laserem CO2 w ofercie Markem-Imaje. Zapewnia trwałe kodowanie wysokiej jakości, bez stosowania substancji chemicznych, jak również nieusuwalne znakowanie w celu ochrony przed fałszowaniem. Odpowiedni do wielu różnych powierzchni, w tym butelek PET, szkła, etykiet, elastycznych folii, powlekanych papierów/kartonów i malowanych metali. SmartLase C600 został zaprojektowany, aby działać zgodnie z najwyższymi standardami na najbardziej wymagających liniach pakujących – nawet przy rosnącej złożoności komunikatów zawierających kody 1D i 2D.

Kody 1D i 2D
Znakuje kody 1D i 2D w wysokiej jakości na różnorodnych podłożach
Znakowanie
Prędkość znakowania dochodzi do 150 tys. produktów na godzinę

Praktycznie bezobsługowy, C600 zmniejsza koszty operacyjne (OPEX) dzięki ograniczeniu przestojów linii i wyeliminowaniu dodatkowych kosztów związanych z drogimi materiałami eksploatacyjnymi lub chłodzeniem zewnętrznym. Produkcja bez stosowania substancji chemicznych pomaga firmom osiągnąć cele w zakresie zgodności z zasadami zrównoważonego rozwoju

Zoptymalizowany pod kątem przemysłu 4.0 i wyposażony w różnorodne interfejsy przemysłowe, takie jak Ethernet/IP, PROFINET, NGPCL oraz w pełni funkcjonalne oprogramowanie CoLOS, laser SmartLase C600  podnosi  inteligencję procesów pakowania. Zintegrowany, intuicyjny interfejs użytkownika zapewnia wzrost wydajności operacyjnej nawet o 20%. Kontroler i głowica drukująca są zgodne z parametrami klasy szczelności IP55, dzięki czemu SmartLase C600 spełnia najwyższe wymogi bezpieczeństwa zgodnie z ISO 13849-1 aż do poziomu PLe.

Znakowanie na szkle
Laser SmartLase C600 z dużą wydajnością znakuje na szkle

Nowy laser SmartLase C600 to nasz najbardziej zaawansowany znakownik laserowy CO2  – powiedział Adam Krolak, manager marketingu produktu w Markem-Imaje. – Jest szybki i wytrzymały, jednocześnie zapewnia bezpieczeństwo, prostą obsługę i zrównoważony rozwój. Odpowiada wyzwaniom przyszłości i jest gotowy na Przemysł 4.0, może obsługiwać nawet wymagające linie pakujące, jednocześnie redukując koszty operacyjne. SmartLase C600 doskonale nadaje się do zwiększenia produkcji przy jednoczesnym obniżeniu kosztów.

 

Źródło: Coleman International

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 4/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę